eFootball 2022 Mobile oyununda, kullanıcıların oyuna bağlanırken karşılaştıkları bağlantı kurulamadı hatasınının çözümünü sizler için derledik.

eFootball 2022 Mobile oyuncularının oyunu oynarken bağlantı sırasında ekranda bağlandı yazmasına rapmen oyuna yönlendirme yapmama sorunu sıkça yaşanıyor. Sizde böyle bir sorunla karşılaştıysanız aşağıdaki adımları gerçekleştirerek problemin çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball 2022 Mobile Bağlantı Hatası Nedir?

Oyun içerisinde karşılaşılan bu hata kullanıcı kalabalıklığından oluşan bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Eğer birden fazla oyuncu hesabı eFootball 2022 Mobile oyununa tanımlı ise böyle bir sorunla karşılaşmamız muhtemel. Bundan dolayı oyun hesabına bağlanırken bağlandı yazmasına rağmen herhangi bir şekilde bağlantı kurmaz. Tabiiki de sorun yalnızca bu durumdan dolayı da oluşmuyor olabilir.

 

11858 teknik destek

eFootball 2022 Mobile Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bu sorunu çözmemiz için sizlere birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

1-) Depolama Alanını Kontrol Et

Ürününüzün boş depolama alanının az olması çeşitli sorunlara sebep olacaktır. Depolama alanınız azalmışsa saklama alanını harici ürünlerle arttırmayı denemelisiniz. Ayrıca bunların yanısıra gereksiz dosyaları temizleyen uygulama yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları yok edebilirsiniz. Eğer boş alanınız 1GB’tan fazlaysa bir diğer adımımıza geçelim.

efootball 2022 2

okumaya devam edin : Android İçin En İyi 4 Mobil FPS Oyunu

2-) Oyunu Güncelle

Eğer oyun güncel değilse böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store üzerinden oyunun güncelliğini teyit edin. Eğer oyun sürümü güncelse diğer önerimize geçelim.

3-) Önbelleği Temizle

Oyun içerisinde yedeklenen kayıt dosyalarının eksik veya hatalı yüklenmesi çeşitli sorunlarla karşılaşmamıza sebeptir. Bu durumda ise önbelleği ve verileri temizlemek gerekir.

Android cihazlar için;

  • Ayarlar’ı açın.
  • Uygulamalar sekmesini açın.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden eFootball 2022 Mobile uygulamasını seçin.
  • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemin ardından eFootball 2022 Mobile uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

IOS cihazlar için;

  • Ayarlar’ı açın.
  • Genel sekmesine tıklayın.
  • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
  • eFootball 2022 Mobile uygulamasını seçin.
  • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra oyunu tekrar açmayı deneyin. Eğer sorun devam ediyorsa diğer adımımıza geçelim.

4-) Akıllı Telefon Yazılım Sürümü Kontrol ET

Oyunun telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatır. Bunun için akıllı ürününüzün yazılım sürümünü kontrol ederek sorunu belirleyebilirsiniz.

efootball 2022 1

5-) VPN Kullanın

Oyunun sunucuları ülkenizde yerel bakıma alınmış olabilir. Bunun için vpn ağıyla bağlantı kurarak ağ genişletmesiyle oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

6-) Ağ Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternete kablosuz bir bağlantı sağlıyorsanız, çekim gücünün yüksek olduğundan emin olun. Eğer kablosuz çekim gücü azsa böyle bir sorunla karşılaşmanız muhtemel. Wi-Fi ağıyla bağlantı kurmuyorsanız mobil internet verisi bağlantınızı kapat/aç yaparak tekrar oyununuza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

7-) Sunucu Bakımı

Oyun sunucusunun bakımda olması, oyuncuların oyuna erişimini kısıtlar. Bunun kontrolü adına eFootball resmi sitesini kontrol ederek sunucuların bakımda olup olmadığını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

eFootball Mobile Resmi Sitesini Takip Edin

Yukarıdaki bağlantıya ulaşarak ekranı aşağı kaydırın. Ardından “Update History” yazan ekranı kontrol ederek duyuruları gözden geçirebilirsiniz.