Ana Sayfa Destek Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım)

Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım)

0
Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım)
  • Edimax AR-7186WNA kablosuz modemimizi kurmak için, bilgisayar ile modem arasında Ethernet kablosu ile kablosu bağlantı sağladıktan sonra bilgisayarımızda boş bir internet sayfası (İnternet Explorer, Mozilla ya da Chrome vb.) açıp, adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter‘a tuşuna basalım.
  • kullanıcı adı ve şifre isteyen bir pencere açılacaktır.

Kullanıcı adı kısmına ‘admin’, şifre kısmına ‘1234’ veya ‘admin’ yazarak ‘OK’ veya ‘Oturum aç’ butonuna tıklayalım. Hata alıyorsanız şifrenizi değiştirmişinizdir; değiştiğiniz şifreyi hatırlayamıyorsanız modeminizi resetleyerek varsayılan değerlere döndürebilirsiniz.

  • (Reset işlemini kısaca tarif edelim; modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 810 saniye basılı tutup, modemimizin tüm ışıkları söndüğünde bırakalım ve modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekleyerek tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım.)

Modem web arayüz sayfası açılacaktır. Açılan arayüz sayfasında “Interface Setup”(Arayüz Ayarı) gelecektir. “Interface Setup”(Arayüz Ayarı) menüsüne tıklayıp, açılan alt menülerden, Internet (WAN) kurulumu için “Internet” menüsüne tıklayınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan sayfada “VPI – VCI” değerleri “8/35”; “Encapsulation” seçeneği PPPoA/PPPoE işaretli ise “Username”(Kullanıcı adı) ve “Password”(Password) kutucuklarına, servis sağlayıcınızın (ISS) verdiği kullanıcı adı ve şifreyi yazarak “Save”(Kaydet) butununa tıklıyoruz.

Modemin kablosuz özelliğini kullanmak için yine aynı sayfada üst kısımda bulunan “Interface Setup” menüsünün altındaki “Wireless”(Kablosuz) sekmesine tıklayınız.

Açılan sayfada “SSID” kısmına Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ adı belirleyebilirsiniz. “Authentication Type”(Doğrulama Türü) kısmında “WPA2-PSK” ve “Encryption” kısmında “AES” seçeneğini seçmenizi tavsiye ederiz. “Pre-Shared Key”(Ön-Paylaşımlı Anahtar) kısmına da en az 8 haneli ve Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ şifresi belirleyebilirsiniz.

  • Kablosuz ağ ayarları için de istediğiniz değişikliği yaptıktan sonra Save”(Kaydet) butonuna tıklayınız. Artık modem web arayüzünde tüm işlemleri tamamlanmış olup, kablolu ve kablosuz olarak internetini kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA