Ana Sayfa Destek Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım)

Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım)

0
Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım)
11858 teknik destek
  • Edimax AR-7186WNA kablosuz modemimizi kurmak için, bilgisayar ile modem arasında Ethernet kablosu ile kablosu bağlantı sağladıktan sonra bilgisayarımızda boş bir internet sayfası (İnternet Explorer, Mozilla ya da Chrome vb.) açıp, adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter‘a tuşuna basalım.
  • kullanıcı adı ve şifre isteyen bir pencere açılacaktır.

Kullanıcı adı kısmına ‘admin’, şifre kısmına ‘1234’ veya ‘admin’ yazarak ‘OK’ veya ‘Oturum aç’ butonuna tıklayalım. Hata alıyorsanız şifrenizi değiştirmişinizdir; değiştiğiniz şifreyi hatırlayamıyorsanız modeminizi resetleyerek varsayılan değerlere döndürebilirsiniz.

  • (Reset işlemini kısaca tarif edelim; modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 810 saniye basılı tutup, modemimizin tüm ışıkları söndüğünde bırakalım ve modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekleyerek tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım.)

Modem web arayüz sayfası açılacaktır. Açılan arayüz sayfasında “Interface Setup”(Arayüz Ayarı) gelecektir. “Interface Setup”(Arayüz Ayarı) menüsüne tıklayıp, açılan alt menülerden, Internet (WAN) kurulumu için “Internet” menüsüne tıklayınız.

11858 teknik destek
  • Açılan sayfada “VPI – VCI” değerleri “8/35”; “Encapsulation” seçeneği PPPoA/PPPoE işaretli ise “Username”(Kullanıcı adı) ve “Password”(Password) kutucuklarına, servis sağlayıcınızın (ISS) verdiği kullanıcı adı ve şifreyi yazarak “Save”(Kaydet) butununa tıklıyoruz.

Modemin kablosuz özelliğini kullanmak için yine aynı sayfada üst kısımda bulunan “Interface Setup” menüsünün altındaki “Wireless”(Kablosuz) sekmesine tıklayınız.

Açılan sayfada “SSID” kısmına Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ adı belirleyebilirsiniz. “Authentication Type”(Doğrulama Türü) kısmında “WPA2-PSK” ve “Encryption” kısmında “AES” seçeneğini seçmenizi tavsiye ederiz. “Pre-Shared Key”(Ön-Paylaşımlı Anahtar) kısmına da en az 8 haneli ve Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ şifresi belirleyebilirsiniz.

  • Kablosuz ağ ayarları için de istediğiniz değişikliği yaptıktan sonra Save”(Kaydet) butonuna tıklayınız. Artık modem web arayüzünde tüm işlemleri tamamlanmış olup, kablolu ve kablosuz olarak internetini kullanabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikInca IM-333NX 300Mbps ADSL Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)
Sonraki İçerikZyXEL P-2812H’ Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım)
Akıllı teknoloji ve üretkenlik konusunda tutkulu. Boş zamanlarında kodlamayla uğraşır ve canı sıkılınca satranç tahtasına geçer, ama arada sırada rutinden kopmayı da sever. İnsanlara modern teknolojinin yolunu gösterme tutkusu onu daha fazla yazmaya motive eder. Bilgi seviyesine göre Windows Server sistemlerini kurabilir ve konfigüre eder, yeni teknolojiler ve yeni alanlarda da gelişime açıktır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.