Ana Sayfa Haberler E-Devlet Mobil Uygulaması

E-Devlet Mobil Uygulaması

0
Paylaş

Bilişim çağında olduğumuzdan artık bir çok sorunumuzu yalnızca bir kaç tuşa basarak çözebiliyor,öğrenmek istediklerimize bir kaç tık ile ulaşabiliyoruz.

Teknolojinin sağladığı erişim kolaylığı sayesinde bu hizmetler; yıllar içerisinde öncelikli olarak klavye ve mouse’larımız ile , yıllar geçtikçe de tablet ve akıllı telefonlar ile sadece bir kaç dokunuş kadar bizlere yakınlaştı.

“e-Devlet” uygulaması da bunlardan biri. Önceleri www.turkiye.gov.tr üzerinden kamu kuruluşlarına ve hizmetlerine ulaşabiliyorken şimdilerde akıllı telefon veya tabletimizin uygulama marketinden “e-devlet” uygulamasını indirerek bu hizmetlere ulaşabiliyoruz.

Öncelikli olarak ürünümüzün uygulama marketine giriyoruz ve arama kısmına “E-devlet” yazıyoruz ve bulunan sonucu ürünümüze indiriyoruz.

e1

Daha sonra açılan uygulamamızın giriş ekranından kendi kullanıcı bilgilerimizle giriş yapıyoruz. (E-Devlet şifresini bilmeyenler kendilerine en yakın PTT şubelerine uğrayarak şifrelerini temin edebilirler.)

e2

 Bu bilgilerimizi girdikten sonra program size ait bilgilerle hesabınıza giriş yapıyor. Bu aşamanın ardından e devlet hizmeti çerçevesinde olan bütün kamu kuruluşlarının e-hizmetlerine ulaşabiliyorsunuz.

Örneğin SGK priminizi kontrol edebiliyor veya satın almayı düşündüğünüz bir aracın plakasını girerek araca ait bilgileri görebiliyorsunuz. Vergi borçlarınızı sorgulayabiliyor, askerlik durumunuzu öğrenebiliyor ve daha bir sürü farklı kamu işleminizi yapabiliyorsunuz.

e3

 

e4

Aynı zaman uygulamanın kontrol panelinden giriş bilgilerinizi de değiştirebiliyorsunuz. Bir hesaptan çıkış yapıp farklı bir hesaba giriş yapabiliyorsunuz.

e5

 

Teknoloji günlük yaşantımıza bu kadar entegre olmuşken bu ve bunun gibi uygulamaların sayısının her geçen gün biraz daha artacağı kesin gibi gözüküyor.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.