Ana Sayfa Haberler Dyle Mobile Tv nedir? Nasıl kullanılır?

Dyle Mobile Tv nedir? Nasıl kullanılır?

0

Dyle mobile tv, akıllı telefon veya tabletinizi televizyona dönüştüren bir teknolojidir. En büyük özelliği bu hizmeti sunarken herhangi bir internet bağlantısı gerekmemesidir. Televizyon izlerken de  kotanızdan herhangi bir kayıp olmamaktadır.

Dyle projesi Amerika Birleşik Devletlerindeki birkaç yayınci kuruluşun ortak girişimi olarak 2010 Nisan ayında hayata geçirildi. Bu şirketler arasında Fox, NBC, Pearl Mobile DTV.. yer almaktadır.

Proje sayesinde Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonunuz veya tabletiniz, taşınabilir televizyona dönüştürülüyor. Bunun için gereken şey ise harici bir anten satın almak ve sonrasında Dyle üyeliği başlatmak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

t1

Resimde de göründüğü gibi harici anten sayesinde televizyon yayınlarını yakalayarak internete gerek kalmadan televizyon izleyebiliyorsunuz. Bu harici antenleri üreten firmalardan bazıları Belkin Mobile TV, Elgato EyeTV, Escort Mobile TV vs..

Şu anda bu teknoloji sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabiliyor ancak belki ileride ülkemizde de yayıncı kuruluşlar birleşerek benzer bir projeyi hayata geçirebilirler.

Kurulum konusunda yapılması gerekenler;

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İlk olarak harici anteni cihazınıza takıyorsunuz.

Dyle Mobile Uygulamasını indiriyorsunuz. Bu internet gerektiren neredeyse tek işlem.

Uygulamayı çalıştırarak kullanım koşullarını kabul ettiğinizde işlem bitiyor. İstediğiniz kanalı listeden seçerek izlemeye başlıyorsunuz.

Hazırlayan : Barış KARAKUŞ

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA