Ana Sayfa İnceleme Dünyanın Termal Kameraya Sahip İlk Telefonu Caterpillar S60 Ürün İncelemesi

Dünyanın Termal Kameraya Sahip İlk Telefonu Caterpillar S60 Ürün İncelemesi

0
Paylaş

Ünlü iş makinesi üreticisi Caterpillar’ı bilmeyenimiz yoktur. En azından ülkemizde kışlık giysilerini özellikle botlarını herbirimiz görmüşüzdür. Uzun zamandır farklı projeler üzerinde çalışan Caterpillar bir kaç yıldır da akıllı telefon pazarında farklılığını kanıtlamanın peşinde. Akıllı telefon pazarında farklılık yaratma peşinde olan Caterpillar bu manada dünyada ilki yaparak termal kameraya sahip olan modeli Caterpillar S60’ı tanıttı.

caterpillar1

Vücut ısısını 15 ile 30 metre mesafe arasında algılayabilen termal kameraya sahip olan S60 aynı zamanda 640×480 çözünürlükte video kaydı da yapabiliyor. Aslına bakarsınız Caterpillar bu yeniliğiyle akıllı telefon pazarında ileride yaşanabilecek olası gelişmeler hakkında bizlere ipucu veriyor ve termal kameranın akıllı telefonlarda kullanımın artacağını gösteriyor.

Kendine özgü çizgileri bulunan Caterpillar S60 ın tasarımının da oldukça şık olduğunu söylemekte fayda var.

1280×720 çözünürlüğüe sahip 4.7 inç ekrana sahip olan telefonun işlemci yonga seti 64 bit mimarisine sahip 8 çekirdekli 1.5 GHZ Snap Dragon 617 ve Adreno 405 grafik işlemcisinden oluşuyor. 3GB RAM bulunan telefonun dahili hafızası ise 32 GB.  Ayrıca bu hafıza mikro sd kart yardımıyla 128GB a kadar artırılabiliyor.

caterpillar2

Son olarak işlem sitemi sistemi ve pil kapasitesine değinmek gerekirse Caterpillar S60 kutusunda Android Marsmallow 6.0 ile çıkıyor. Ürünün pil kapasitesi ise 3800 MAH.

caterpillar3

Dünyanın ilk termal kamerasına sahip olan ve üstün dayanıklıklık özelliklerine sahip olan telefonun ortalama piyasa fiyatı ise 600$.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.