Ana Sayfa İnceleme Dünyanın En İnce Bilgisayarı: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Özellikleri

Dünyanın En İnce Bilgisayarı: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Özellikleri

0
Paylaş

Bilgisayar sektörünün önde gelen en iyi markalarından biri olan Lenovo’nun Thinkpad serileri, oldukça kullanışlı ve kullanıcıyı memnun eden bir şekilde tasarlanıyor. Thinkpad serilerinin en büyük özelliği ise dayanıklı olması. Çoğu Thinkpad serisi bilgisayar, dış koşullarda kullanıma uygunluğu için tasarlanmış. Lenovo Thinkpad X1 Carbon modeline gelecek olursak, çok ince bir yapıya ve oldukça hafif bir ağırlığa sahip. Kullanılan ekran çerçeveleri sayesinde, neredeyse tamamen ekran paneli kullanılıyor. Bu da 14 inç büyüklükte olan Thinkpad X1 bilgisayarımızı 13 inç gibi göstermekte. Bu da bilgisayarı olduğundan şık göstermekte.

Dünyanın En İnce Bilgisayarı: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Özellikleri

Bu incelikte ve şıklıkta olan bilgisayarın diğer önemli kısmı ise tabi ki donanım özellikleri. İşlemci olarak İntel’in yeni nesil Kaby Lake Core i5 ve i7 işlemcileri kullanılmış. Ayrıca ekran kartı için de işlemciden destek almakta. Ekran çözünürlüğü olarak Full HD  ve WQ HD olmak üzere 2 farklı çözünürlük seçeneği sunuyor. Ara bellek olarak ise 16 GB DDR3 1866 MHz RAM bulunmakta. Bu özellekler, yine fiyatına göre değişkenlik gösteriyor; onu da belirtmiş olalım. Bluetooth 4.1 ve 3 adet USB 3.0 bulunuyor .

Depolama kapasitesi olarakt 1TB SSD bulunuyor. Cihaz üzerinde 720P kamera bulunmakta. Şu ana kadar üretilen en sağlam Thinkpad olduğu söyleniyor; tahrip olması neredeyse imkansız yapım malzemesi olan Carbon Fiber kullanılmış. Ayrıca sıvı dökülmelerine karşı oldukça dayanıklı tasarlanmış. Kullanılan batarya sayesinde 11 saate kadar kullanım süresi sunuyor.

Son olarak da, güvenlik açısından göz taraması ve parmak taraması özelliği olmak üzere 2 farklı seçenek sunuyor. Cihaz 1.2 kg ağırlığa ve 16 mm kalınlığı sahip.

Bir Lenovo Thinkpad X1 Carbon satın almak isterseniz, teknoloji mağazalarından ve e-ticaret sitelerinden, sahip olduğu donanım özelliğine göre 8801₺’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.