Ana Sayfa Haberler DÜNYANIN EN HIZLI KABLOSUZ İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ GELİYOR!

DÜNYANIN EN HIZLI KABLOSUZ İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ GELİYOR!

0

5G’den yaklaşık olarak 10 kat daha hızlı bir kablosuz iletişim teknolojisi tanıtıldı. Bu yeni teknoloji, tek kanal üzerinden 300 GHz bandını kullanacak ve 100 Gbps hızına erişebilecek.

5G teknolojisinin 39 GHz‘e ulaşabildiğini daha önce duymuştuk. Şimdi duydugumuz rakam bizi şaşırtacak nitelikte. 5G teknolojisinden 10 kat hızlı olan bu teknoloji, bizlere hayal edemeyeceğimiz hızda bir veri aktarımı sunuyor. Bu yeni teknoloji projesinde Hiroşima Üniversitesi‘nde, Ulusal Bilgi ve İletişim Teknolojisi Enstitüsü‘nde ve Panasonic‘de çalışan mühendisler yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Teknolojinin uygulamalı tanıtımı sırasında IC tabanlı vericiler, 275 GHz ile 450 GHz arasında değişen bir 25 kanal kullandılar ve saniyede 105 GB bir iletişim bağlantısı kurabildiler. Bu teknolojinin vaadettiği internet erişiminin, insanları şimdiden heyecanlandırdığı kesin. 4G LTE teknolojisinde kullanılan 15MHz kanallarından yaklaşık olarak 1000 kat daha hızlı.

 

Yeni olan bu teknolojinin tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil fakat, teknolojinin zamanımızdaki baş döndürücü gelişimini göz önüne aldığımızda cok yakın zamanda bu teknolojinin hayatımıza girebileceğini öngörebiliriz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA