Ana Sayfa İnceleme Dünyanın En Gelişmiş Masaüstü Web Kamerası Razer Stargezer Ürün İncelemesi

Dünyanın En Gelişmiş Masaüstü Web Kamerası Razer Stargezer Ürün İncelemesi

0
Paylaş

Razer CES 2016 da tüm zamanların en iyi masaüstü web kamerasını tanıttı. Genelde konsol ve bilgisayar ekipmanları üreten firma bazı online oyunlarda da kullanılmasını ön gördüğü yüksek çözünürlüklü masa üstü web kamerasıyla bir ilki gerçekleştirdi.

Çoğu web kamera 30 fps görüntü kayıt ediyorken, Razer Stargezer 60 fps 720p video kaydı yapabiliyor. Bu rakam web kameraları için tüm zamanların en iyi çözünürlüğü anlamına geliyor. Ayrıca saniye başına alınan kareyi 30 fps ye indirdiğinizde kamera ile 1920×1080 Full HD video kaydı da yapabiliyorsunuz.

stargezer1

Otomatik gürültü önleyici sensör ve çift taraflı mikrofona sahip olan kamerada Dynamic Background Removal özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde kamera görüntüyü ölçüyor ve ön fonla arka fon arasındaki derinliği otomatik olarak birbirinden ayırıyor. Bu özellik popüler online video uygulamaları OBS, Xsplit, Razer Cortex:Game Master  ile sorunsuz şekilde çalışıyor.

Ayrıca Dynamic Back Ground özelliğini Skype görüntülü görüşmelerinde arka planı değiştirmek veya komple silmek içinde kullanabiliyorsunuz. 

Razer Stargezer in bir diğer özelliğiyse masaüstü web kameraları arasında tüm zamanların en gelişmiş mimik ve jest tanıma özelliğine sahip olması. Stargezer yüzde 78 elde ise 22 noktaya kadar tarama yapabiliyor. Böylesine hassas mimik taramasına sahip kamerayı  Microsoft un Windows Hello yüz tanıma güvenlik sisteminde kullanabilirsiniz. Hatta bilgisayardaki uygulamalarınızı jest ve mimikleriniz ile açabilirsiniz.

stargezer2

Tüm zamanların en iyi jest ve mimik taramasına sahip olan Razer Stargezer, yüzünüzü ve nesneleri 3D tarama özelliğiyle görüntülerinizi dijital dünyaya HD çözünürlükte aktarabiliyor.

Bu muhteşem web kamerasının tam performansını görmek isterseniz; ürünü Nevermind ve Laserlife türevi video oyunlarda test edebilirsiniz.

stargezer3

Ürünün teknik spefikasyonlarını listelemek gerekirse;

 

Intel 6. Nesil İşlemci

USB 3.0 Bağlantı Özelliği

Windows 10 ile Uyumluluk

60 fps de 720p video kaydı

30 fps de 1080p video kaydı

Otomatik Gürültü Temizleyen Çift Yönlü Mikrofon

3D Tarama

Dynamic Background Removal

Gelişmiş Jest ve Mimik Tarama

Notebook ve masaüstü bilgisayarlar için esnek klips

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.