Ana Sayfa Haberler Dünya’nın En Dayanıklı Telefonu Turing Phone

Dünya’nın En Dayanıklı Telefonu Turing Phone

0
Paylaş

phone1

İşte karşınızda Dünya’nın en dayanıklı telefonu olan Turing Phone ve bunun yanında en güvenliside olabilir mi ?Tasarım olarakta ne kadar sağlam olduğunu belli eden bir cihaz diyebiliriz.Bunu neye dayanarak söylüyoruz yani neden en dayanıklı telefon Turing Phone ? En dayanıklı telefon çünkü Liquidmorphium adı verilen bir alaşımdan oluşturulan bir kasaya sahip. Liquidmorphium alaşımını biraz tanıyalım. Liquidmorphium adı verilen malzeme zirkonyum, bakır, alüminyum, nikel ve gümüşten elde edilen, atom yapısı olaraksa alüminyum ya da çelikten daha çok cama benzeyen, sınıflandırılamayan bir alaşım ve aynı zamanda çelikten daha sağlam.

phone2

Telefon şekli ile de ne kadar sağlam olduğunu bize gösteriyor.Cihazın temel amacı sağlamlık olarak gözükse bile hatta Dünya’nın en sağlam telefonu bile olsa bile firma önce güvenlik diyor.Verilerimizi güvenlik altında tutmak için Turing İmitasyon Anahtarı isminde bir güvenlik chipini bünyesinde barıdırıyor.Kimlik doğrulama işlemini özel bir şifreleme türünde yapıyor.Bu konuda daha fazla şey söylemek isterdik ama herkes bilse o kadar güvenli olmazdı ve bu yüzden bazı bilgiler paylaşılmıyor.Telefon android 5.0 yani Lolipop güncellemesi ile geliyor.

phone3

Cihaz 5.5 inçlik full HD 1920×1080 ekrana sahip.Telefon gücünü 2.5GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemcisinden alıyor.Yeni akıllı telefonların çoğu gibi 3 GB rame sahip.Cihazda 16 , 64 ve 128 GB hafıza seçenekleri mevcut.Kamera olarak rakiplerinin birazcık gerisinde kalan Turing Phone’nun 13 Mp arka 8 Mp ön kamerası bulunuyor.3000 Mah değerinde çıkarılamayan batarya ile uzun süreli kullanım sağlamayı hedefliyor.

Burak  Taşdelen

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.