Ana Sayfa Haberler DR Google Size Bakacak!

DR Google Size Bakacak!

0
Paylaş

Google, arama motorunu geliştirmeye son hızla devam ediyor. Google arama motorundan hastalık semptomlarını sorgulama oranlarının artması üzerine ‘sağlık semptomları kontrolörü’ geliştirdi.

Artık her şeyi Google‘a sorma alışkanlığı edindiğimiz bu dönemde en çok dikkati çeken, insanların Google’a hastalıklarını sorup kendilerine teşhis koyma boyutuna ulaşmasıdır.

Google, arama sonuçlarında birçok sitede farklı sonuçlar çıkması ve insanların bundan çok fazla etkilendiğini tespit edip daha sağlıklı bir sonuç sunmak için bu platformu oluşturdu. Tabi bunu yaparken doktorunuza başvurmanız gerektiğini hatırlatmayı unutmadı.

drgoogle1

Doktor Google sadece yanıt vermekle kalmıyor; aynı zamanda arşiv oluşturarak sağlığınızın zaman içindeki gelişimini de izliyor. Bu arşivle, sıklıkla sorduğunuz şikayetleri veya yakın zamandaki sorularınızı birleştirip olabilecek durumlar için sizi uyarabilecek. Diğer arama sonuçlarına göre daha güvenilir bir destek sağlanmış olacak.

Şu an için sadece Amerika‘da mobil cihazlarda kullanılabilen uygulamanın, Google tarafından yapılan açıklamada en kısa sürede farklı diller ve ülkeleri kapsayacak şekilde geliştirileceğini iletildi.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.