Ana Sayfa Haberler Dört Kameralı ‘Oukitel K3’ Tanıtıldı!

Dört Kameralı ‘Oukitel K3’ Tanıtıldı!

0

Akıllı telefon pazarının farklılık yaratan oyuncularından biri olan ‘Oukitel’, geçtiğimiz yıllarda tanıttığı yüksek pil kapasitesine sahip akıllı telefonları ile dikkatleri üzerine toplamıştı. Pazardaki politikasını değiştirmeyen firma, dikkat çekecek özelliklere sahip akıllı telefonlar geliştirmeye devam ediyor. Belki de satış adetleri ‘no-name’ markaların gerisinde olan firma, bu sorunu dert etmiyor ve sektörde öncülük yapacak ürünleri tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde 2 adet ön, 2 adet arka olmak üzere toplam 4 adet kameraya sahip yeni akıllı telefonu ‘Oukitel K3’ü tanıtan firma, dikkatleri yine üzerine çekecek gibi gözüküyor. Kim bilir belki de firma, reklama bütçe ayırmak yerine alışılagelmişin dışında özelliklere sahip akıllı telefonlarıyla marka bilinirliğini arttırmayı hedefliyor olabilir.
Dört Kameralı ‘Oukitel K3’ Tanıtıldı!
‘1920×1080 piksel’ ‘Full HD’ çözünürlüğe sahip, ‘5.5 inç’ büyüklükte ‘IPS LCD’ ekrana sahip olan üründe ‘inç’ başına düşen ‘piksel’ sayısı ‘401’. Darbe ve çizilmelere karşı ‘Dragon Trail’ sertifikası ve ‘2.5D’ kavisli tasarımı sayesinde korunan bu ekran, ‘Oukitel’ için, dünyaca ünlü panel üreticisi ‘Sharp’ tarafından üretiliyor. Ürünün işlemci yonga setini ‘Mediatek’ işlemci ailesinin orta sınıf işlemcilerinden, ‘64-bit’ mimariye sahip, ‘8-çekirdekli’, ‘1.5GHZ’ işlemci hızına sahip ‘Mediatek MT6750’ ve ‘Mali T860MP2’ grafik çipinden oluşturan firma, orta seviye denilebilecek bu işlemci yonga setini ‘4GB DDR3 RAM’ ile desteklemiş. Dahili depolama kapasitesi ‘32GB’ olan ürünün hafızası ihtiyaç olması durumunda ‘mikro sd kart’ yardımıyla ‘128GB’a kadar genişletilebiliyor. İşletim sisteminin kullandığı alan çıkarıldığında kullanıcılara yaklaşık ‘21-22GB’ depolama alanı kaldığını düşündüğümüzde, arttırılabilir hafıza desteğinin iyi bir opsiyon olduğunu görüyoruz.

Ön kısımda ‘16MP’ ve ‘2MP’ çözünürlüklere sahip 2 adet ‘selfie kamerası’na sahip olan ürün ön kamerasıyla saniyede ‘30 resim’ karesinden ‘Ultra HD(4K)’ çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. ‘16MP’ çözünürlüklü birincil ön kamera ‘görüntü kaydı’ yapıyorken, ‘2MP’ çözünürlüğe sahip ikincil ön kamera ise kaydedilen görüntüye kayıt esnasında ‘derinlik algısı’ ekliyor. Oldukça etkili kamera spekslerine sahip olan ve deyim yerindeyse kameralarıyla tüm markalara meydan okuyan ‘Oukitel K3’ta ‘arka kamera’ olarak, tıpkı ön kamera özelliklerinde olduğu gibi ‘16MP’ ve ‘2MP’ çözünürlüklere sahip 2 adet ‘erka kamera’ yer alıyor. Saniyede ‘30 resim’ karesinden ‘Ultra HD(4K)’ çözünürlükte video kaydı yapabilen ürünün arka kameralarından birincil arka kamera ‘görüntü kaydı’ yapıyorken ikincil arka kamera ise kaydedilen görüntüye ‘derinlik algısı’ ekliyor. Olumsuz aydınlatma koşulları gözetilerek 1 adet ‘led flaş’ ile güçlendirilmiş arka kameralar üzerinde aynı zamanda ‘otomatik odaklama’, ‘yüz tanıma’ ve ‘HDR sensörler’ yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tek parça ‘metal’ kasadan oluşan oldukça şık bir tasarıma sahip olan ‘Oukitel K3’, kutusundan ‘Android Nougat 7.0’ işletim sistemiyle çıkıyor. ‘6000MAH’ kapasiteye sahip oldukça iyi bir pil ile beslenen üründe, kasa tasarımı gereği arka kapak sökülemiyor ve pil değişimi bireysel olarak gerçekleştirilemiyor. Bağlanılabilirlik anlamında da oldukça iyi opsiyonların yer aldığı üründe ‘kablosuz bağlantı teknolojileri’ olarak çift kanal ‘Wireless 802.11 a/b/g/n’ ve ‘Bluetooth 4.2’ kablosuz bağlantı çipi yer alıyor. Bunlarla birlikte dahili ‘CAT6’ modemi sayesinde ‘4.5G’ teknolojisini destekleyen ürün, mobil veride ‘4.5G’ bağlantısı üzerinden saniyede ‘300Mbps’ye varan ‘indirme hızı’ ve saniyede ‘50Mbps’ye varan ‘yükleme hızı’ sunabiliyor.

Ekran üzerine gömülmüş ‘parmak izi sensörü’ne de sahip olan ürünün yalnızca ‘Siyah’ renk seçeneği bulunuyor. ‘Avrupa’ya ve ülkemize, parelel ithalatçılar yardımıyla gelecek olan ürünün piyasaya giriş fiyatı hakkında ise henüz açıklanmış bir bilgi bulunmuyor.

Ürünü detaylı olarak incelemek isterseniz:

Ekran Özellikleri 401 ppi değerine sahip, 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüklü, 5.5 inç büyüklükte IPS LCD Ekran
   
İşlemci Yonga Seti Mediatek MT6750 + Mali T860MP2
Dahili Depolama 32GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 128GB’a Kadar
RAM 4GB
Kamera (Ön) f/2.0 odak uzaklığına sahip, Full HD video kaydı yapabilen 2MP + 16MP çözünürlüklü iki adet ön kamera
                 (Arka) f/2.0 odak uzaklığına sahip, 30fps’de Ultra HD(4K) video kaydı yapabilen
  iki adet flaş ile desteklenmiş 2MP+16MP çözünürlüklü iki adet arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT6 Modem ile saniyede 300Mbps’ye varan indirme
                                                            saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Android Nougat 7.0
Ekstra Özellikler Parmak İzi Okuyucu Sensör(ekran üzerine gömülü)
Pil Özellikleri 6000 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Siyah
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA