Ana Sayfa Haberler Dört Farklı Modda Kullanıbilen Bilgisayar Lenovo Yoga 900

Dört Farklı Modda Kullanıbilen Bilgisayar Lenovo Yoga 900

0
Paylaş

Lenovo nun merakla beklenen yeni çok amaçlı bilgisayarı  Yoga nın 13 inç lik modeli geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü.

Lenovo Yoga 900 güçlü spefikasyonlarının yanı sıra kullanım avantajlarıyla dikkat çekiyor. Öyle ki ürünün ekranını farklı açılara getirerek Yoga 900 ü 4 farklı pc modunda da kullanabiliyorsunuz.

lenovo1

13.3 inç büyüklüğe sahip 3200×1800 Quad HD Plus dokunmatik ekran bulunan Yoga 900 ü ister masaüstü pc olarak ister tablet ister notebook isterseniz stand pc olarak kullanabiliyorsunuz. Dördüncü nesil Intel i7 işlemci bulunan bilgisayarın işlemci performansı 2.5 GHZ olsa da intele ait turbo bost teknolojisiyle bu hız 3.1 GHZ e kadar yükselebiliyor. Üründe bir adet DDR teknolojisine sahip 1600 Mhz hızında 8GB Ram bulunuyor. Sisteme daha sonradan Ram eklemesi yapamıyorsunuz çünkü ürünün anakartından yalnızca bir Ram slotu bulunuyor.

lenovo2

Ürünün sabit diski tercihlere göre değişebiliyor. 256 GB veya 512 GB SSD ile birlikte satın alabileceğiniz Lenovo Yoga 900 sahip olduğu SSD harddisk teknolojisi sayesinde sizlere şimdiye kadar ki en hızlı sistem açılışlarından birini sunuyor. Ayrıca SSD teknolojisine sahip bir harddisk kullanıldığından Lenovo Yoga 900 e veri kopyalamak ve yazılımlar yüklemekte oldukça hızlı şekilde gerçekleşiyor.

lenovo3

Ürünün en büyük özelliği şık ve niş tasarımının yanısıra 360 derece bükülebilen dokunmantik ekranı gösterilebilir. 360 derece bükülebilen ekran teknolojisi sayesinde Lenovo Yoga 900 ü dört farklı modda kullanabiliyorsunuz. Ayrıca 3200×1800 çözünürlüğe sahip 13.3 inç Quad HD Plus ekran oldukça göz kamaştırıcı duruyor.

Bütün bu özelliklerin yanısı sıra ürünün eksik kaldığı yanlar olarak harici ekran kartı ve optik sürü olarak gösterilebilir. Lenovo Yoga 900 ün harici ekran kartı bulunmuyor.  Ancak ürünün hitap ettiği kullanıcılar ve amaçlar değerlendirildiğinde bu bir eksiklik olarak görülmeyebilir. Optik sürücü konusuna değinecek olursak günümüzde CD ve DVD medyaları üzerinden veri taşıma ve saklama yöntemleri artık hemen hemen hiç tercih edilmediği düşünüldüğünde üründeki optik sürücü eksikliği eksiklik olarak düşünülmeyebilir.

lenovo4

Ayrıca ilerleyen kullanım dönemlerinden optik sürücü eksikliği hissedilirse taşınabilir bir DVD Rom yardımıyla bu sorun kolaylıkla giderilebilir. Bunun yanı sıra üründe bulunan USB 3.0 teknolojisiyle taşınabilir belleklere hızlı şekilde veriler aktarabilir ve üründe bulunan dahili kart okuyucu ve yazıcısı sayesinde de dilerseniz verilerinizi hafıza kartlarınıza taşıyabilirsiniz.

Lenovo Yoga 900 ün kullanım konforuna değinmek gerekise terlemeyi önleyici plastikten yapılmış iç panel, ürünün daha hızlı soğumasını sağlayan alüminyum kasa oldukça iyi seçimler olmuş diyebiliriz. Ayrıca ürünün ses kalitesinin emsallerine göre oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Lenovo Yoga 900 de bulunan 720p video kaydı yapabilen dahili web kamerası ise ürünü alınabilir kılan bir  diğer kriter diyebiliriz.

Son olarak ürünün pili ve ağırlığı hakkında bilgi vermek gerekirse Lenovo Yoga 900 tam şarj kapasiteyle ortalama bir kullanımda 5 saatlik pil ömrü vaadediyor. Ürünün ağırlığı ise 1,3 kg.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.