Ana Sayfa Oyun DJI’dan Çift Kameraya Sahip Yeni Drone “Inspire 2” Özellikleri ve Fiyatı

DJI’dan Çift Kameraya Sahip Yeni Drone “Inspire 2” Özellikleri ve Fiyatı

0
Paylaş

Dünyaca ünlü Drone üreticisi DJI, oldukça beğeni toplayan Inspire serisinin devam ürünü olan çift kameraya sahip yeni Drone’u Inspire 2’yi tanıttı.

inspire-2-2

Plastik malzemeden oluşan kasaya sahip olan Inspre serisine göre magnezyum alaşımlı kasa tasarımıyla daha dayanıklı hale getirilen Inspire 2 aynı zamanda saatte 107km hıza ulaşabiliyor. Bilindiği üzere bu rakam ilk seride saatte 80km seviyelerindeydi. Inspire 2’nin ilk çıkan seriden bir diğer farkı ise artırılmış pil kapasitesi. Inpire 1’de 18 dakika olan uçuş süresi, Inspire 2’de 27 dakikaya kadar arttırılmış durumda ve üründe 3 eksenli gimbal bulunuyor. Bu veriler, ürünün bir çok film ve dizi setinde kullanım oranını arttıracağını gösteriyor.

inspire-2-4

DJI’ın çift kameraya sahip ilk Drone ürünü olan Inspire 2, sahip olduğu CineCore 2.0 teknolojisi sayesinde 4.2Gbps yazma hızında kesintisiz 5.2K’ye kadar CinemaDNG Raw ve Apple ProRes görüntü ve ses kaydı yapabiliyor. Zoom lensler dahil toplamda 10 farklı lens destekleyen Inspire 2, video kayıtlarını ise içerisinde bulunan SSD Disk üzerine kaydediyor. Toplamda 7km’ye kadar kontrol mesafesi opsiyonuna sahip olan Inspire 2, canlı olarak 1080p (Full HD) video aktarımı yapabiliyor ve 30MP çözünürlüğe kadar fotoğraf çekebiliyor. Sahip olduğu 2 adet pil ile 3.2kg ağırlığa sahip olan ürün, fiyat baremine göre Zenmuse X4S veya Zenmuse X5S kameralar ile satın alınabiliyor. Ayrıca istenildiği takdirde Drone bacakları yukarı kaldırılabilen Inspire 2, sahip olduğu çift kamerasıyla oldukça rahat bir kullanım oranı sağlıyor. Ürünün ilk kamerası görüntü kaydı yaparken, ikinci kamerası ise Drone’un yönünü takip etmenizi sağlıyor ve Inspire 2, 2 kullanıcı tarafından yönetilebiliyor.

inspire-2-1

Kutu içeriğinde, akıllı telefonunuzu takabileceğiniz kumandası ile birlikte gelen ürün Avrupa pazarlarına geçtiğimiz hafta 2999$’dan başlayan fiyatlarla giriş yaptı. Ürünün 2017’nin ilk aylarında ülkemize giriş yapacağı tahmin ediliyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.