Ana Sayfa İnceleme Dji Phantom 3 Quadcopter Drone İnceleme

Dji Phantom 3 Quadcopter Drone İnceleme

0

phantom1

Phantom firmasının en gözde cihazı olan Quadcopterler arasında en yeni çıkan verisiyonunu inceleyeceğiz.Bu cihazı hobi olarak alanların yanında meslek haline getirenlerde var.Meslek olarak genelde fotoğrafçıların ilgisini çeken bu cihaz düğün yada toplu organizasyonlarda havadan çekim yaparak tüm alanı üzerindeki yüksek kaliteli çekim yapan Gimbal dahil 4K Kamera sayesinde kayıt altına alabiliyoruz. Yada kısa metrajlı bir filmde aksion sahnesi çekeceksekte bir helikopter havası katacağından eminiz.

phantom2

Hobi amaçlı alan kişilerin favorilerinden biri de Dji Phantomu bakkala göndermek.Ekmek çikolata kutu içecek gibi tek seferde taşınabilecek şeyleri almaya drone ile gitmek te ayrı bir zevk olsa gerek.Ama bazı ülklerde özel hayatı ihlal edebileceğinden yasaklanan bu droneları avlamak için özel bir tim bile var.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

phantom3

Kullanım alanlarından ve bazı yasaların bu cihazlara izin vermediğinden bahsettik.Birazda cihazı tanıyayım. Dört köşeli pervane sistemine sahip olduğundan Quadcopter ismini alan bu droneda uzun yollar kat edebiliyoruz.12 Mp 3-yönlü Gimbal dahili 4K Kamera sayesinde havada iken 4k kalitesinde video kaydı yapabiliyoruz ve kamerayı aşağı yukarı ve sağa sola hareket ettirebiliyoruz. Gelişmiş Gps ile cihazımızın konumunu görebiliyoruz.

phantom4

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Cihazımızın pili azaltığında kumandanın konumuna kitlenip aynı yoldan geri dönebiliyor ve bu sayede dronumuzu kaybetmemiş oluyoruz. Kumandasında dahili ekren yok ama tabletimizi ekran olarak kumandaya yerleştirilip tam uyumlukta  kullanabiliyoruz.Oldukça zengin bir kutu içeriği le gelen bu dronelara 5000 tl gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz.2000 metrelik bir alanda rahatça kullanılabilen bu dronelar 25 dk kadar süre ile havada kalabiliyorlar.

Burak Taşdelen

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA