Ana Sayfa Rehber DDoS Nedir?

DDoS Nedir?

1
Paylaş

Hacker dünyasının genel bir terimi olan DDoS ne olduğunu sizlere aktaracağım. DDoS bir kısaltma, açılımı ise “Distributed Denial of Service”. Moda mode çevrildiğinde Türkçe anlamı ise “Dağıtık Hizmet Engelleme”.

DdoS, bir hacker saldırı yöntemdir. DDoS saldırıları, sunuculara ağır zararlarda verebilir. Bir diğer ihtimal ise kısa ya da uzun süreli erişim problemleri oluşturabilir.

1

DDoS saldırılar tek bir kişinin yapabileceği bir saldırı değildir. Tek başına yapılan saldırıya DoS denir. DDoS onlarca, yüzlerce hatta binlerce bilgisayarların ya da sistemlerin saldırmasıdır.

DDoS saldırılarında amaç hizmet engellemedir. Bu bir web sitesi sunucusu veya sunucu olabilir. Bir tür bilişim suçudur.

Bu saldırı türünün temel mantığı ise sunucunun kafasını karıştırma ve hiçbir etkiye tepki verememe durumu olarak görebiliriz. Farklı noktalardaki bilgisayarlar sunucuya büyük dosyalar gönderir. Sunucu kapasitesinin üzerinde bu büyük dosyalar, birden fazla bilgisayar tarafından aynı anda ve mili saniyede gönderildiği için sunucu kapasitesinin üzerine çıkıyor ve artık cevap veremiyor, erişim sıkıntısı hatta çökme durumu yaşanıyor.

2

DDoS saldırılarının birçok farklı çeşitleri vardır. Bu saldırıları engellenemez. Sadece bu saldırılardan korunabilirsiniz. Bir sunucunuz ya da web siteniz varsa, satın aldığınız firma ile iletişim kurabilir, DDoS saldırılarından korunmak için paket satın alabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Beğendim:)

    Hosting firmaları ddos koruma hizmetini standart olarak vermiyor mu ?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.