Ana Sayfa Destek D Smart D Link DSL 2640 Modem’de Wi-Fi Ayarları Nasıl Yapılır?

D Smart D Link DSL 2640 Modem’de Wi-Fi Ayarları Nasıl Yapılır?

0

Türkiye‘nin en büyük dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcı şirketlerinden biri olan D-Smart’ın ADSL kullanıcılarına sunduğu D Link DSL 2640 modeminde kablosuz ağ (Wi-Fi) ayarları nasıl yapılandırılır, sizler için derledik.

İşlemlerimize, modemimizi LAN1 girişinde ethernet kablosu yardımıyla bilgisayara bağlayarak başlıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızdan boş bir internet tarayıcısı açarak adres satırına; 192.168.1.1 yazıyoruz ve Enter tuşuna basarak arayüze giriş sayfamıza ulaşıyoruz.

Bu adımda karşımıza Kullanıcı Adı ve Parola ekranı gelecektir. Kullanıcı Adı ve Parola kısmına admin yazarak arayüze giriş yapıyoruz.

dsl2640-wifi-1

Arayüze giriş yapmamızın ardından öncelikle sol tarafta bulunan Kablosuz Ağ menüsüne giriyoruz ve daha sonra bu menünün alt menüsünden Genel Ayarlar bölümüne girerek Kablosuz Ağı Etkinleştir seçeneğini etkin konuma getiriyoruz ve sağ altta bulunan Değiştir tuşuna basıyoruz.

dsl2640-wifi-2

Kablosuz ağımızı etkinleştirmemizin ardından ağ adımızı belirleyebilmek için yine Kablosuz Ağ menüsünün alt menüleri arasında bulunan Temel Ayarlar bölümüne giriyoruz.

Bu bölümde bulunan SSID bölümünün karşısındaki boşluğa kablosuz ağımıza vermek istediğimiz ismi yazıyoruz. Daha sonra modem kanal ayarımızı yapılandırmak istersek iki menü aşağıdaki Kanal bölümünün karşısından kanal ayarımızı da seçtikten sonra yine ayarları kaydetmek için sağ altta bulunan Değiştir tuşuna basıyoruz.

dsl2640-wifi-3

Son olarak kablosuz ağ şifremizi de değiştirmek istersek, yine Kablosuz Ağ menüsünün alt menülerinde bulunan Güvenlik Ayarları bölümüne giriyoruz ve PSK Şifreleme Anahtarı bölümünün karşısındaki kutucuğa kablosuz ağımıza vermek istediğimiz şifreyi yazdıktan sonra ayarları kaydetmek için sağ altta bulunan Değiştir tuşuna basıyoruz.

dsl2640-wifi-4

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.