Ana Sayfa Bilgisayar CryptnetUrlCache Dizini Nedir ve Nasıl Silebilirim?

CryptnetUrlCache Dizini Nedir ve Nasıl Silebilirim?

0

CryptnetUrlCache dizini nedir ve nasıl silebilirim?

Bu eğitim, CryptnetUrlCache’in ne hakkında olduğu konusunda sizi aydınlatmak için tasarlanmıştır. Bu bir güvenlik tehdidi mi? Hangi amaca hizmet ediyor? Nasıl kaldırabilirim? Bu kılavuzdaki bütün bunlara ve daha fazlasına güvenilir cevaplar vereceğiz. Okumaya devam edin!

CryptnetUrlCache hakkında bilmem gerekenler nelerdir?

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Windows 10’da CryptnetUrlCache nedir?
  • CrytnetUrlCache bir malware ya da ransomware midir?
  • CryptnetUrlCache hangi amaca hizmet eder?
  • CryptnetUrlCache nasıl kaldırırım?

Windows 10’da CryptnetUrlCache nedir?

CryptnetUrlCache, Internet’ten otomatik olarak (genellikle sizin bilginiz olmadan) edinilen bilgilerin veya dosyaların depolanmasıyla ilişkili bir klasördür.

Temel olarak, Internet’teki çeşitli siteler arasında gezinirken, bilgisayarınız genellikle tarama deneyiminizi geliştirmek için bu sitelerdeki bazı bilgileri otomatik olarak kaldırır. Bu bilgi setleri değişik derecelerde ve türlerdedir ve bu nedenle çeşitli klasörlerde saklanır. Bu tür klasörlerden biri CryptnetUrlCache’dir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

CryptnetCache bilgisayarınızda aşağıdaki dizinde bulunabilir: % USERPROFILE%> AppData> LocalLow> Microsoft bu klasörün şifreli doğası ile, yaygın olarak bir güvenlik riski olarak görülmektedir.

Bu nedenle, bu klasörle ilgili sıkça sorulan sorulardan biri şudur: güvenlik riski oluşturuyor mu? Bu sorunun cevabını aşağıdaki alt bölümde vereceğiz.

CryptnetUrlCache yazılımının kötü niyetli bir içeriğe sahip olabileceğinden endişe ediyorsanız, daha güvenli bir tarayıcıya geçmeyi düşünebilirsiniz. UR Tarayıcı, üçüncü taraf çerezlerini ve görünmez izleyicileri engeller; böylece, bilgisayarınızda veya CryptnetUrlCache dizininde zararlı önbellek dosyalarının saklanmayacağından emin olabilirsiniz.

CrytnetUrlCache bir malware ya da ransomware midir?

CryptnetUrlCache kötü amaçlı bir klasördür, bazı güvenlik programlarının tam sistem taramaları yapılırken sıklıkla tespit edemediğinden dolayı, klasör, AVG ve benzerleri gibi standart güvenlik programları da dahil olmak üzere, üçüncü taraf tarayıcıların ışıltısından gizlenebilir.

Ancak, bu klasörü PC’nizde bulduysanız ve bir AV taraması bunu ortaya çıkarmazsa, kötü niyetli içeriği kontrol etmek için klasörün üzerinde manuel bir tarama yapabilirsiniz. Çoğu durumda, fidye, kötü amaçlı yazılım veya herhangi bir kötü amaçlı içerik türü izi bulamazsınız.

Özetle, CryptnetUrlCache Ransomware DEĞİLDİR, ne bir virüs ya da böcek. Herhangi bir kötü amaçlı içeriği fark etmeniz durumunda, muhtemelen CryptnetUrlCache dizini tarafından değil, üçüncü taraf bir araç tarafından sunulur.

Klasör güvenli ve güvenli olarak tespit edilmiş olsa da, şimdi soru şu: hangi amaca hizmet ediyor?

CryptnetUrlCache hangi amaca hizmet eder?

CryptnetUrlCache klasörünün konumu, klasörün güvenliği ile ilgili belirli bir güven düzeyini gösterir. Şifreli bir klasör olarak, Internet’teki belirli web sitelerine erişimi geliştirmek ve korumak için tasarlanmıştır. Bu, özellikle SSL protokolüyle veya diğer şifreleme protokolleriyle şifrelenmiş web siteleriyle ilgilidir.

Klasör genellikle Internet’te gezinmek için Internet Explorer ve Google Chrome kullanan bilgisayarlarla ilişkilendirilir; Her ne kadar farklı tarayıcılar çalıştıranlar da dahil olmak üzere hemen hemen tüm PC’lerde karşılaşılıyor.

Temel olarak, CryptnetUrlCache klasörü, Internet’teki erişimi koruma rolüne sahip belirli bilgi kümelerini saklamak için oradadır. Sistem işlevselliğini tehlikeye atabilecek hassas bir dosya içermez.

CryptnetUrlCache nasıl kaldırırım?

CryptnetUrlCache bilgisayarınız için bir tehlike oluşturmuyor olmasına rağmen, çoğu bilgisayar kullanıcısı hala bu dizini kaldırmak istiyor. Bu kategoriye girerseniz, herhangi bir dosya kaybı veya hasarı hakkında endişelenmenize gerek kalmadan klasörü kolayca kaldırabilirsiniz.

Ancak, bu klasörü kaldırmanın, özellikle sık sık çevrimiçi işlemler yapıyorsanız, sizi belirli usulsüzlüklere ve saldırılara maruz bırakabileceğini unutmayın. CryptnetUrlCache programını PC’nizden kaldırmak için aşağıdaki talimatları uygulayın:

  1. Windows Key + R tuşlarına basarak Çalıştır iletişim kutusunu açınız.
  2. Klasörün yolunu yazın:

% USERPROFILE% \ AppData \ LocalLow \ Microsoft

ve Tamam’a tıklayınız.

  1. Görüntülenen pencerede, CryptnetUrlCache klasörünü bulun ve sağ tıklayınız.
  2. Seçenekler listesinde Sil’i seçiniz.
  3. Açılır onay penceresinde, klasörü bilgisayarınızdan silme işlemini onaylayın.

Bu makalede açıklandığı gibi CryptnetUrlCache klasörü, Windows 10 (veya başka bir Windows sürümü) için güvenlik tehdidi değildir. Aslında, daha fazla bir “güvenlik arttırıcı” dır, güvenliğinizi güçlendirir ve İnternette erişilebilirliği arttırır.

Ancak, bu klasörü silmeniz gerektiğine inanıyorsanız, güvenle silmeniz için size kısa bir rehber hazırladık.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA