Ana Sayfa İnceleme Casper’ın Yeni Akıllı Telefonu ‘Casper VIA A2’ Satışta!

Casper’ın Yeni Akıllı Telefonu ‘Casper VIA A2’ Satışta!

0

Ülkemizde akıllı telefon pazarının yerli markalarından biri olan Casper, akıllı telefon pazarındaki ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda artan döviz kuru sebebiyle ithal markalara uygulanan vergi uygulamaları sonrasında ortaya çıkan fiyat artış trendini yerli marka gücüyle kırmaya çalışan firma, pazardaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırıyor diyebiliriz. Yıl içerisinde 2 ya da 3 farklı akıllı telefon modeliyle sektörde yer alarak pazara giriş yapan şirketin günümüzde akıllı telefon pazarında aktif satış durumunda olan 10’a yakın telefon modeli bulunuyor. Bu durum Casper’ın ülkemizde, kendi müşteri porftöyünü oluşturmayı başardığını gösteriyor.

Casper’ın Yeni Akıllı Telefonu ‘Casper VIA A2’ Satışta!

Yerli teknoloji şirketimizin en yeni akıllı telefon modeli Casper VIA A2, son günlerde billboardları süslüyor diyebiliriz. Biz de bu kapsamda sizler için fiyat/performans canavarı olarak önerebileceğimiz ürünlerden biri olan Casper VIA A2 modelini inceledik.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

1440×720 piksel HD Plus çözünürlükte ve 5.7 inç büyüklükte IPS LCD ekrana sahip olan ürünün işlemci yonga setini Qualcomm işlemci ailesinin giriş seviyesi işlemcilerinden, 8çekirdekli, 1.4GHz işlemci hızına sahip Snapdragon 430 işlemci ve Adreno 505 grafik çipi oluşturuyor. Üründeki işlemci yonga seti, her ne kadar giriş seviyesinde olsa bile, Casper’ın Mediatek işlemci yonga setlerinin ardından Snapdragon serisine geçiş yapması, ürünlerde performans odaklı bir vizyona geçtiğini gösteriyor. Bu işlemci yonga setini 3GB RAM ile destekleyen Casper, ürünün dahili depolama birimini ise 32GB olarak belirlemiş. Ayrıca, bu hafıza istenildiği takdirde mikro SD kart yardımıyla 128GB’a kadar genişletilebiliyor.

Üründe 2 adet selfie kamerası ve 1 adet ana kamera olmak üzere toplamda 3 adet kamera yer alıyor. Selfie kamerası olarak geçen ön kameralardan 20MP çözünürlüğe sahip olan kamera görüntü kaydı yapıyorken, 8MP çözünürlüklü ikincil ön kamera ise kaydedilen görüntüye derinlik algısı ekleyebiliyor. Ürün üzerinde ana kamera olarak yer alan 16MP çözünürlüğe sahip arka kamera ise olumsuz aydınlatma koşullarına karşın 1 adet led flaş ile güçlendirilmiş durumda. Bütün bunların yanısıra ürünün hem arka, hem de ön kameraları saniyede 30 resim karesinden Full HD çözünürlükte görüntü kaydı yapabiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kutusundan, Casper kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Nougat işletim sistemi ve tek parça metal gövdeye sahip oldukça niş bir kasa tasarımı ile çıkan ürünü 3000MAH kapasiteli Lithium Polymer pil besliyor. Lithium iOn pil teknolojisine nazaran %30’a varan daha yüksek pil ömrü ve pil performansı sunabilen Lithium Polymer teknolojisi, ürünün artı yönlerinden diyebiliriz. Üründe, kasa tasarımı gereği arka kapak sökülemediğinden pil değişimi bireysel olarak gerçekleştirilemiyor.

Ürün üzerinde kablosuz bağlantı teknolojileri olarak Wireless 802.11 b/g/n ve Bluetooth 4.2 çipleri yer alıyor.  Bunların yanısıra dahili CAT4 modeme de sahip olan ürün, 4.5G teknolojisini var olan tüm bandlarda destekliyor ve mobil veri bağlantısında 4.5G modda saniyede 150Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede 50Mbps’ye varan yükleme hızı sunabiliyor.

Yaklaşık 162 gram kasa ağırlığına sahip olan ürünün şimdilik yalnızca Gümüş renk seçeneği bulunuyor. Ülkemizde, çeşitli elektronik ticaret platformları ve zincir mağazalar üzerinden 1300₺ ile 1500₺ arasında değişen fiyat etiketleriyle sahip olabileceğiniz Casper VIA A2, akıllı telefonlarla tanışmak isteyen kullanıcı grubunu hedefliyor.

 

Ürünü detaylı olarak incelemek isterseniz:

 

Ekran Özellikleri 282 ppi değerine sahip, 1440×720 piksel HD Plus çözünürlüklü, 5.7 inç büyüklükte IPS LCD Ekran
  (Ekran/Kasa Oranı: %76.01)
İşlemci Yonga Seti Snapdragon 430 + Adreno 505
Dahili Depolama 32GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 128GB’a Kadar
RAM 3GB
Kamera (Ön) f/2.0 odak uzaklığına sahip, Full HD video kaydı yapabilen 8MP + 20 MPçözünürlüklü iki adet ön kamera
                 (Arka) f/2.0 odak uzaklığına sahip, 30fps’de Full HD video kaydı yapabilen
  Bir adet flaş ile desteklenmiş 16MP çözünürlüklü arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT4 Modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme
                                                            saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Casper kullanıcı arayüzü makyajlanmış Android Nougat 7.1.2
Ekstra Özellikler Parmak İzi Okuyucu Sensör(arka kapakta)
Pil Özellikleri 3000 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Gümüş
Ağırlık 162 gram
Kasa Ölçüleri Boy: 152.35 mm, En: 72.4 mm, Kalınlık: 8.45 mm
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA