Ana Sayfa İnceleme Casper’ın Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu ‘Casper VIA E2’ Özellikleri ve Fiyatı

Casper’ın Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu ‘Casper VIA E2’ Özellikleri ve Fiyatı

0
Casper’ın Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu ‘Casper VIA E2’ Özellikleri ve Fiyatı

Yerli teknoloji üreticilerimizden Casper, akıllı telefon pazarındaki satış grafiğini her geçen gün biraz daha yukarı çekiyor. Yıllardır ülkemizde bilgisayar ve bilgisayar aksesuarları alanında başarılı bir grafiğe sahip olan firma, geçtiğimiz yıllarda ürün gamını ve faaliyet gösterdiği sektör alanını genişleterek, geliştirdiği ‘VIA‘ serisi ürünler ile hem tablet hem de akıllı telefon pazarına giriş yapmıştı. Aradan geçen zaman ve yıllar içerisinde bu alanlarda da kendi porftöyünü oluşturmasını bilen firma, GFK raporlarına göre ülkemizde bir yıl içerisinde en fazla akıllı telefon satışı gerçekleştiren firmalar listesine de giriş yapmış durumda.

Akıllı telefon serilerini alfabetik harfler ile adlandıran firma, yeni jenerasyon ürünlerini ise harflerin yanına koyduğu rakamlar ile adlandırıyor. Biz de bu kapsamda, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve oldukça iyi bir satış grafiği elde eden Casper VIA E1’in bu yıl ki versiyonu olan Casper VIA E2’yi sizler için inceledik.

750₺ – 1000₺ arasındaki ürün bandında alınabilecek en iyi akıllı telefonlardan biri olan ürünün ekranı 1280×720 piksel HD çönüzürlüğe sahip ve 5.5 inç büyüklükte. İnç başına düşen piksel sayısı ise 267 olan bu ekranda IPS LCD aydınlatma teknolojisi kullanıyor. Ürünün işlemci yonga setini Mediatek işlemci ailesinin giriş seviyesi işlemcilerinden 8çekirdekli, 1.3GHZ Mediatek MT6737 işlemci ve Mali T720MP2 grafik çipinden oluşturan Casper, bu işlemci yonga setini 3GB’lık RAM ile desteklemiş. Dahili depolama kapasitesi olarak 32GB dahili depolama alanına sahip olan ürünün hafızası istenildiği takdirde mikro sd kart yardımıyla 64GB’a kadar genişletilebiliyor. Bu konuda küçük bir yorumda bulunmak gerekirse 2017 yılında tanıtılan bir akıllı telefonun arttırılabilir hafıza desteğinin 64GB ile sınırlı olması hoş olmamış diyebiliriz. Ancak arttırılan tüm hafızanın tamamiyle etkin kullanılması anlamında böyle bir kısıt getirilmiş olma ihtimali de var.

HD video kaydı yapabilen, 5MP çözünürlüklü ön kameraya sahip olan ürünün arka kamerası ise saniyede 30-karede ve Full HD çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. 13MP çözünürlüğe sahip olan arka kamera üzerinde aynı zamanda otomatik odaklama, HDR ve gece çekimi sensörleri yer alıyor. Bütün bunların yanı sıra ürünün arka kamerası aynı zamanda olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 2 adet led flaş ile desteklenmiş durumda.

‘Casper VIA’ serisinin hemen hemen tüm cihazlarda olduğu gibi tek parça metal kasadan oluşan oldukça şık bir tasarıma sahip olan ürünü 4000MAH kapasiteye sahip Li-Ion pil besliyor. Kutusundan Casper kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Marshmallow 6.0 işletim sistemiyle çıkan ürün üzerinde aynı zamanda ana menü tuşu üzerine yerleştirilmiş 1 adet parmak izi okuyucu sensör yer alıyor. Üründe arttırılabilir hafıza desteği konusunda içinde bulunduğumuz devire yakışmayacak bir kısıtlamada bulunan Casper’ın giriş seviyesi nitelikte olan bir ürüne 4000MAH kapasiteli pil ve parmak izi okuyucu sensör yerleştirmiş olması ise oldukça tatmin edici olmuş diyebiliriz. Ancak ürünün Android Marshmallow 6.0 ile kutusundan çıkıyor olması, işletim sistemi bakımından zamanın ruhuna uymamış gibi gözüküyor. Yine de sahip olduğu işlemci yonga seti itibariyle, Android Marshmallow 6.0’ın Casper VIA E2 için en uygun işletim sistemi olduğu söylenebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kablosuz bağlantı teknolojileri olarak Wireless 802.11 b/g/n ve Bluetooh 4.0 sertifikalarına sahip olan ürün üzerinde aynı zamanda dahili CAT4 modem yer alıyor. Ürün bu modem sayesinde 4.5G teknolojisini destekliyor ve mobil veride saniyede 150Mbps’ye varan indirme hızı ve 50Mbps’ye varan yükleme hızı sunuyor.

Yaklaşık 195 gram kasa ağırlığına ve Gri renk seçeneğine sahip olan ürün, çeşitli internet siteleri üzerinde ve zincir mağazalarda 999₺ ile 1099₺ arasında değişen bir fiyat bandında satışa sunulmuş durumda.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ürünü detaylı olarak incelemek isterseniz:

 

Ekran Özellikleri 267 ppi değerine sahip, 1280×720 piksel HD çözünürlüklü, 5.5 inç büyüklükte IPS LCD Ekran
  (Ekran/Kasa Oranı: 70.1)
İşlemci Yonga Seti 1.3GHZ Mediatek MT6737 + Mali T720MP2
Dahili Depolama 32GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 64GB’a Kadar
RAM 3GB
Kamera (Ön) f/2.0 odak uzaklığına sahip, HD video kaydı yapabilen 5MP çözünürlüklü ön kamera
                 (Arka) f/2.0 odak uzaklığına sahip, 30fps’de Full HD video kaydı yapabilen
  iki adet flaş ile desteklenmiş 13MP çözünürlüklü arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT4 Modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme
                                                            saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Casper  Kulllanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Marshmallow 6.0 platformu
Ekstra Özellikler Parmak İzi Okuyucu Sensör(ana menü tuşunda)
Pil Özellikleri 4000 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Metalik Gri
Ağırlık 195 gram
Kasa Ölçüleri Boy: 153.4 mm, En: 77 mm, Kalınlık: 10.5 mm
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA