Ana Sayfa Bilgisayar BOOTCAMP DENETİM MASASI

BOOTCAMP DENETİM MASASI

0

Kullanmış olduğunuz MacBook‘larınız için Bootcamp ile Windows kurarsanız, Windows açıkken bazı işlemleri Macbook‘ta olduğu gibi yapamıyoruz. Bunun için açtığımız Windows‘ta, bootcamp denetim masası sayesinde istersek ekran ışığını, touchpad‘imizi istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Bootcamp‘ten Windows açtığımızda bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan bootcamp iconuna tıklıyoruz.

11

Bu icona tıkladığımızda bootcamp denetim masası açılıyor.

Image 2

Açılan bootcamp denetim masası‘ndan gördüğünüz şekilde parlaklık, uzaktan kumanda, kalvye ve izleme dörtgeni yani touchpad‘inizi istediğiniz gibi ayarlayabilrisiniz . Ayrıca bunların dışında başlangıç diskinizi de buradan ayarlayabirisiniz. Bilgisayarı açtığınızda hangi işletim sisteminin açılmasını istiyorsanız buradan seçerek belirleyebilirisiniz. Örnek olarak da aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi izleme dörtgeni‘nden, tıklamak için vurmak ya da touchpad‘inize basarak mı çalışması gibi özellekleri buradan kontrol edebilirsiniz.

Image 3

İstediğiniz işlemleri buradan seçtikten sonra Tamam diyerek ayarları kaydetmiş oluyorsunuz. Mac OS X işletim sistemi açıkken, klavye üzerinden yaptığınız bu işlemleri bootcamp denetim masası sayesinde sağlayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.