Ana Sayfa Haberler BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!

BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!

0
Paylaş
BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!

Teknoloji devi BlackBerry, Facebook’tan ötürü WhatsApp’a, telif hakları ihlali iddiası ile dava açtı. Telif haklarından ötürü böyle bir dava açan BlackBerry firması, bu iddiasında kararlı görünüyor.

BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!Çıktığı dönem itibariyle tüm telefon kullanıcıların göz bebeği haline gelen ve kısa süre içerisinde adını ‘teknoloji devi’ olarak lanse ettirmeyi başaran BlackBerry, telif hakları ihlali iddası ile WhatsApp, Facebook ve benzeri uygulamaları dava etmesinin temelinde yatan neden olarak, WhatsApp ve Instagram platformlarının Facebook bünyesine geçişleri sonrasında Messenger uygulaması ile kendilerini taklit etmesini gösterdi.

Döneminde telefon piyasasının neredeyse %60’ına hakim olan BlackBerry firması, messenger uygulamasını da kendi bünyesinde taşıyordu. Ancak aradan geçen uzun zaman ile birlikte devir döndükten sonra artık o eski popülerliğinden eser kalmayan ve başka platformların Messenger uygulamasına ev sahipliği yapan firma, bunu telif hakkı ihlali olarak görüp şikayetini mahkemeye iletti.

Bunun temelinde yatan dikkate değer ihtimallerden birinin de, WhatsApp’ın geçtiğimiz dönem içerisinde BlackBerry telefonlarda uygulamasını, destek görmemesinden ötürü kendi isteği doğrultusunda kaldırması olabileceği belirtiliyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Paylaş
Önceki İçerikFacebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor!
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur. Tarih, Futbol, Masa Tenisi, Fitness ve Kültür Gezintileri hobileri arasında

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin