Ana Sayfa Haberler BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!

BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!

0
BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!

Teknoloji devi BlackBerry, Facebook’tan ötürü WhatsApp’a, telif hakları ihlali iddiası ile dava açtı. Telif haklarından ötürü böyle bir dava açan BlackBerry firması, bu iddiasında kararlı görünüyor.

BlackBerry, WhatsApp’a Dava Açtı!Çıktığı dönem itibariyle tüm telefon kullanıcıların göz bebeği haline gelen ve kısa süre içerisinde adını ‘teknoloji devi’ olarak lanse ettirmeyi başaran BlackBerry, telif hakları ihlali iddası ile WhatsApp, Facebook ve benzeri uygulamaları dava etmesinin temelinde yatan neden olarak, WhatsApp ve Instagram platformlarının Facebook bünyesine geçişleri sonrasında Messenger uygulaması ile kendilerini taklit etmesini gösterdi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Döneminde telefon piyasasının neredeyse %60’ına hakim olan BlackBerry firması, messenger uygulamasını da kendi bünyesinde taşıyordu. Ancak aradan geçen uzun zaman ile birlikte devir döndükten sonra artık o eski popülerliğinden eser kalmayan ve başka platformların Messenger uygulamasına ev sahipliği yapan firma, bunu telif hakkı ihlali olarak görüp şikayetini mahkemeye iletti.

Bunun temelinde yatan dikkate değer ihtimallerden birinin de, WhatsApp’ın geçtiğimiz dönem içerisinde BlackBerry telefonlarda uygulamasını, destek görmemesinden ötürü kendi isteği doğrultusunda kaldırması olabileceği belirtiliyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA