Bilgisayarınızı başkaları için karmaşık görevleri yürütmeye zorlayan BitCoinMiner Malware yazılımına karşı savaşmak istiyorsanız, en iyi araca ihtiyacınız var.

Size siber güvenlik endüstrisindeki en iyi antivirüs yazılımlarından birini sunuyoruz.

Başka bir güçlü kötü amaçlı yazılım temizleme aracı, bilgisayarınızdan tüm BitcoinMiner izlerini temizleyecektir.

Ayrıca, bir saldırıdan sonra bilgisayarınızı temizleyen ücretsiz bir program da seçebilirsiniz.

BitcoinMiner, bilgisayarları karmaşık görevleri yürütmeye zorlayarak CPU kaynaklarını tüketen kötü amaçlı bir yazılımdır. Adından da anlaşılacağı gibi, çok özel bir amacı var: yaratıcıları için bitcoin üretmek.

11858 teknik destek

BitcoinMiner, bilgisayarınızı yavaşlatır ve çeşitli performans sorunlarına neden olur. Ancak çoğu zaman kötü amaçlı yazılımın orada olduğunu bile fark etmek çok zordur. Yaratıcıları, bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda etkinleştirmesi için programladı.

BitCoinMiner Malware Nasıl Kaldırılır

BitcoinMiner genellikle bilgisayarınıza virüslü dosyalar aracılığıyla girer. Şüpheli dosyaları indirmekten kaçınmanızı söyleyenler gibi eski güzel tavsiyeler. Bilgisayarınıza BitcoinMiner bulaşıp bulaşmaması arasında bir fark yaratabilir.

İyi haber şu ki, standart kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımını kullanarak BitcoinMiner’ı hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Bitdefender ile BitcoinMiner’ı Kaldırın

Virüsten koruma yazılımınız BitcoinMiner’ı algılayıp engelleyemediyse, belki yeni bir tane yüklemelisiniz. Bitdefender Antivirus Plus 2017, bilgisayarınızda yüklü olan tüm kötü amaçlı yazılımları kaldırır. Ve gelecekteki kötü amaçlı yazılım saldırılarını da önler.

Bu çözüm, bilgisayarınızda yüklü olan kötü amaçlı yazılımları tanımlar ve göz açıp kapayıncaya kadar ortadan kaldırır.

Bitdefender , son 5 yıldır siber güvenlik endüstrisindeki en iyi kötü amaçlı yazılım algılama oranına sahip. Yapay Zeka destekli algoritmalar ve diğer devrim niteliğindeki teknolojiler. BitcoinMiner’ı anında tespit edip kaldıracak ve gelecekteki tehditleri engelleyecektir.

Bitdefender, bilgisayarınızın performansını etkilemeden kötü amaçlı yazılımlara anında tepki vermenizi sağlar.

EMISOFT Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma

Emisoft’s Anti-Malware, bilgisayarınızdan tüm BitcoinMiner’in izlerini temizleyecek güçlü bir kötü amaçlı yazılım temizleme aracıdır. Yazılım, BitcoinMiner’ı anında tespit edecek benzersiz bir çift kötü amaçlı yazılım tarayıcısı içerir.

Tarayıcı aslında iki ana antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisine sahiptir ve daha hızlı ve daha verimli bir şekilde taramasına izin verir. Algılamada gereksiz yinelemelerden kaçınıldığı için bellek üzerinde çok az etkisi vardır.

Temizleme ve restorasyon modülü daha sonra devralacak ve BitcoinMiner’ı tamamen kaldıracaktır.

Emisoft’un aracı aynı zamanda fidye yazılımı saldırılarının davranış kalıplarını da algılar ve dosyalarınızı şifrelemeden önce bunları engeller. Araç ayrıca can sıkıcı PUP’ları, reklam yazılımlarını ve diğer benzer istenmeyen yazılımları da kaldırır.

BitcoinMiner’ı Malwarebytes 3 ile Kaldırın

Malwarebytes 3, bilgisayarınıza sızan sinir bozucu kötü amaçlı yazılımları kaldıran kullanışlı bir araçtır. Araç gerçekten hafif bir ayak izine sahip, kurmak için fazla alan gerektirmiyor ve arka planda çalışıyor, çok sessiz.

Malwarebytes 3, cihazınızda yüklü kötü amaçlı yazılımları kaldırmaktan daha fazlasını yapan karmaşık bir araçtır. Araç, dört modüllü mimarisi sayesinde kötü amaçlı yazılımları, fidye yazılımlarını ve ayrıca çeşitli açıkları ve web sitesi hedefli tehditleri engeller.

Yalnızca bir kötü amaçlı yazılım temizleme aracı arıyorsanız, Malwarebytes 3’ün ücretsiz sürümüne bağlı kalmalısınız. Bu sürüm bir fiyat etiketi ile birlikte gelmez, ancak oldukça sınırlıdır. Bilgisayarınızı yalnızca bir saldırıdan sonra dezenfekte eder.

BitcoinMiner tarandıktan ve kaldırıldıktan sonra, yeniden başlatma gereklidir. Malwarebytes sizden bunu yapmanızı isteyecektir.

Tüm ürün yelpazesinden ve özelliklerden yararlanmak için, Malwarebytes 3 Premium’un tam gerçek zamanlı korumasını öneriyoruz. Bu araç ilk etapta kötü amaçlı yazılım bulaşmalarını önlemenize yardımcı olacaktır.

Malwarebytes 3  deneme sürümünü indirebilir veya Malwarebytes’in web sitesinden ödeme yapabilirsiniz . Ayrıca Malwarebytes Premium’u 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Microsoft’un Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı ile BitcoinMiner Malware Kaldırın

Redmond devi, Windows kullanıcılarına bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlardan korumak için özel bir Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı (MSRT) sunuyor. Microsoft’un kötü amaçlı yazılım temizleme aracı, güvenilir olmayan yazılımlar tarafından yapılan değişiklikleri tersine çevirerek BitcoinMiner dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılımları algılar ve kaldırır.

Araç bilgisayarınızı taradıktan ve tehditleri kaldırdıktan sonra, tehditleri listeleyen bir rapor görüntüler.

Microsoft, MSRT’yi Windows Update aracılığıyla aylık olarak kullanıma sunmaktadır . Bağımsız aracı Microsoft’un web sitesinden de indirebilirsiniz .

Buyurun, yukarıda listelenen kötü amaçlı yazılım önleme yazılımının BitcoinMiner’den kurtulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu kötü amaçlı yazılımın nasıl kaldırılacağıyla ilgili başka ipuçlarınız varsa, bize bildirmek için aşağıdaki yorumları kullanın.