Ana Sayfa Rehber Binance Komisyon Düşürme, %45 Daha Az Komisyon Öde!

Binance Komisyon Düşürme, %45 Daha Az Komisyon Öde!

0

Bu rehberde Binance komisyon düşürme ve Binance komisyon indirimi ile ilgili tüm detayları bulabilir, Binance komisyon oranını %20+%25 şeklinde düşürebilirsiniz.

Binance, Türkiye’deki kullanıcıların kripto para alım satımı için en çok kullandığı kripto para borsası. Bu açıdan Binance’te ödediğiniz komisyon oranı kar zarar durumunuzu büyük ölçüde etkileyebilir.

Binance halihazırda %0.10 komisyon oranı ile komisyon oranı en düşük borsalardan biri. Bu oran 30 günlük alım satım hacminiz 50 BTC üzerinde ise aşağıdaki gibi %0.09’a düşebilir:

30 günlük alış satış hacmi (BTC) / BNB bakiyesi Piyasa yapıcı(Maker) Piyasa alıcı(Taker)
< 50 BTC veya ≥ 0 BNB %0.10 %0.10
≥ 50 BTC ve ≥ 50 BNB %0.09 %0.10

Peki %0.1 olan Binance komisyon oranını çok daha fazla aşağı düşürmek mümkün mü? Evet mümkün.

Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak %20+%25 komisyon indirimi ile bu oranı %0.06’ya düşürebilirsiniz. Binance komisyon indirimi sayesinde Binance’te çok daha az komisyon ödeyeceksiniz.

Binance komisyon oranı düşürme – Binance komisyon indirimi

Aşağıdaki adımları takip ederek Binance’te %20+%25 komisyon indirimi kazanabilir ve al sat işlemlerinde çok düşük komisyon ödeyebilirsiniz.

Bu şekilde al sat işlemleri yaptıkça ödediğiniz komisyonun belli bir kısmı hesabınıza geri yatırılacak ve çok daha az komisyon ödemiş olacaksınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1. adım

Binance’te çok daha düşük komisyon ödemek için ilk olarak yapmanız gereken %20 komisyon indirimli bir Binance hesabı açmak.

Mevcut bir Binance hesabınız varsa hesabınızda Binance Coin (BNB) tutabilirsiniz. Bu şekilde işlem yaptığınızda komisyon olarak BNB kesilir ve %25 komisyon indirimi kazanırsınız.

Ayrıca kullandığınız hesapta vadeli işlemler hesabınızı açarken kod kısmına ”10indirim” yazabilir ve vadeli işlemler için %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

%20 komisyon indirimli Binance hesabınızı açmak için linke veya butona tıklayarak Binance’in kayıt sayfasına gidin: Binance’e kayıt ol

Açılan kayıt formunda e-posta adresinizi ve şifrenizi girin, kullanım sözleşmesini kabul edip hesap oluştur butonuna tıklayın.

 

Hesap oluştur butonuna tıkladıktan sonra email hesabınıza gidin ve gelen kodu sayfada gördüğünüz yere girin. Gönderilen kod 30 dakika boyunca geçerli.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Bu adımdan sonra Binance hesabınız oluşturulmuş olacak. Güvenlik önlemi için Google Authenticator veya SMS ile iki aşamalı doğrulama seçeneğini aktifleştirebilirsiniz.

Binance hesabınızda ödediğiniz komisyonun %20’si devamlı olarak cüzdanınıza geri yatırılacak. Binance hesabınızda alım satım işlemleri yaptıktan sonra referans kısmından cüzdanınıza geri yatırılan coin’leri görebilirsiniz.

Bu şekilde %20 komisyon indirimi ile açtığınız Binance hesabınızda komisyon oranlarınız aşağıdaki şekilde olacak:

30 günlük alış satış hacmi (BTC) / BNB bakiyesi Piyasa yapıcı(Maker) Piyasa alıcı(Taker)
< 50 BTC veya ≥ 0 BNB %0.080 %0.080
≥ 50 BTC ve ≥ 50 BNB %0.072 %0.080

2. adım

İkinci olarak yapmanız gereken ise %20 indirim ile açtığınız Binance hesabınızda devamlı olarak Binance Coin (BNB) tutmak.

Bu şekilde otomatik olarak herhangi bir alım satım işlemi yaptığınızda komisyon olarak BNB alınacak. Komisyon BNB olarak alındığında ekstra %25 daha az komisyon ödeyeceksiniz.

BNB ile komisyon ödeme seçeneği varsayılan olarak aktif durumda. Ancak siz yine de yeni açtığınız Binance hesabınızda panel (dashboard) kısmından BNB ile komisyon ödeme seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Hesabınızda BNB tuttuğunuzda yeni komisyon oranlarınız %20 + %25 şeklinde aşağıdaki gibi olacaktır:

30 günlük alış satış hacmi (BTC) / BNB bakiyesi Piyasa yapıcı(Maker) Piyasa alıcı(Taker)
< 50 BTC veya ≥ 0 BNB %0.06 %0.06
≥ 50 BTC ve ≥ 50 BNB %0.054 %0.06

%20 komisyon indirimli Binance hesabı açarak ve BNB tutarak %0.1 olan komisyon oranınızı %0.06’ya düşürmüş olacaksınız.

Böylece alım satım işlemlerinizde toplamda %40 daha az komisyon ödeyerek büyük oranda kar edebilirsiniz.

Komisyon indirimi toplu şekilde değil de sırasıyla uygulandığı için %0.1 olan temel komisyon oranı toplamda %40 düşüyor.

%20 komisyon indirimi devamlı geçerli. Ancak ekstra %25 komisyon indiriminden yararlanmak için hesabınızda daima BNB bulundurmanız gerekiyor.

Ayrıca aylık işlem hacminiz 50 BTC üzerinde ise piyasa yapıcı işlemler yaparak çok daha az komisyon (%0.054) da ödeyebilirsiniz.

Binance’te yapacağınız işlemlerde ne kadar komisyon kesileceğini hesaplamak istiyorsanız Binance hesap makinesini kullanabilirsiniz.

Binance’te alım satım işlemlerine ek olarak staking ve vadeli işlemler gibi birçok farklı işlem yapılabiliyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA