Ana Sayfa Destek BILLION BiPAC 7404V Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

BILLION BiPAC 7404V Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

0

Modem kurulumuna başlamadan önce bağlantılarınızdan emin olunuz. Modem kurulumu için ana hat üzerinden gelen kablonun modemdeki girişe doğru şekilde bağlandığını ve modem ışıklarını kontrol ediniz; aksi halde kurulum işlemini sonunda internet erişimi olmayacaktır.

Billion Bipac 7404V modem kurulumuna için modem ile bilgisayar arasına sarı veya gri Ethernet kablosunu takınız. Kablosuz kurulum için akıllı telefon (Android, iOS), tablet, dizüstü bilgisayar… vb cihazlardan öncelikle modem altındaki Wi-Fi şifresi modeme kablosuz bağlantı yapınız.

  • Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlantı yaptıktan sonra herhangi bir tarayıcı (Google Chrome, İnternet Explorer, Yandex, Mozilla… vb) açıp, adres satırına modem 168.1.254 modem IP adresini yazınız ve Enter’a basınız.

 

  • Açılan pencerede Kullanıcı Adı kutucuğuna admin ve Şifre kutucuğuna admin yazdıktan sonra Tamam butonuna tıklayınız.

BILLION BiPAC 7404V Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan sayfada soldaki menü listesinde Configuration (Yapılandırma) seçeneğine tıklayınız ve daha sonra sırasıyla alt bölümde çıkan menülerden WAN ⟶ ISP seçeneklerine tıklayınız.
  • Açılan sayfada bulunan tablonun son kısmında Edit seçeneğine tıklayınız.

  • WAN Connection başlıklı sayfa gelecektir ekranınıza. Bu sayfadaki ayarları aşağıdaki gibi yapılandırın.
  • Username (Kullanıcı Adı) bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL/VDSL kullanıcı adınızı yazınız ve sonuna, servis sağlayıcınız tarafından verilen domain uzantısını (Örn: @ttnet, @vodafone, @superonline @dsmartt…vb) eklemeyi unutmayınız.
  • Password (Şifre) bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL şifrenizi yazınız.
  • Bu sayfada herhangi bir yanlışlık yapılır ise internetiniz gelmeyecektir; bu yüzden ayarlarınızı kaydetmeden önce son kez kontrol ediniz, aksi halde kurulumdan sonuç alamazsınız. Sayfanın alt kısmında yer alan Apply bölümüne tıklayınız.

  • Save Config to FLASH başlıklı sayfa gelecektir; bu sayfada direkt Apply butonuna tıklayınız ve ayarlarınızı kaydediniz. BILLION BiPAC 7404V modem kurulumu bitmiştir; internetinizde herhangi bir sorun yaşanır ise tekrardan yapılan düzenlemeleri kontrol etmeniz gerekmektedir; aksi halde internetiniz gelmeyecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA