Ana Sayfa Bilgisayar Bilgisayarınızı Nasıl Hızlandırabileceğinizi Öğrenin

Bilgisayarınızı Nasıl Hızlandırabileceğinizi Öğrenin

0

Windows 7 PC’yi daha hızlı hale getirebilir miyim, beş yıllık yazılım olmadan PC’mi hızlandırabilir miyim? Bu soruların cevabı evet! Herhangi bir dizüstü bilgisayarı RAM’ını artırarak, istenmeyen programları kaldırarak, sabit sürücüyü değiştirerek daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Pandemi anında, bilgisayara olan bağımlılığımız çok katlara çıktı. Çevrimiçi derslerden evden çalışmaya, film izlemeye, oyun oynamaya ve dizüstü bilgisayarda yaptığımız her şeye kadar. Böyle bir durumda hiç kimse bilgisayarının yanıt vermemesini veya yavaşlamasını istemez. Bilgisayarınız stres hissetmek yerine yavaş yavaş tarandıysa, sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey olduğunu unutmayın.

Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Manuel Yöntem

Manuel yöntem, herhangi bir bilgisayardan daha hızlı bir yazılımın yardımını almadığınız anlamına gelir. Sorunu buluyorsunuz ve sorunları kendiniz çözüyorsunuz. Bunun için önce bilgisayarınızda gecikmiş yanıt süresine neden olan temel nedeni bulmanız gerekir. Bunun birçok nedeni var.

Antivirüs – Antivirüs, bilgisayarınızın performansını etkileyebilir ve özellikle bilgisayarı taradığı sırada yavaşlatabilir. Antivirüsün siz çalışırken de aynı şeyi yapmasına izin vermemek için, antivirüsünüzün tehdit hissettiğinde dizüstü bilgisayarı taramasına izin vermek yerine, zamanını planlayın. PC’yi kullanmadığınızda tarama zamanını programlayın.

Çok Sayıda Başlangıç ​​Uygulaması – Başlangıç ​​programlarının bilgisayarda gecikmeye neden olup olmadığını doğrulamak için, bilgisayarınızın önyükleme sırasında normalden daha uzun sürüp sürmediğini kontrol edin. Bu durumda, görev yöneticisine gidin ve başlangıç ​​sekmelerine tıklayın. Bilgisayarınızda oturum açar açmaz çalışmaya başlayan uygulama ve hizmet listesini düzenleyin. Artık ihtiyaç duymadığınız uygulamaları devre dışı bırakın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tarayıcı Aşırı Yüklendi – Bilgisayarınızda açtığınız her sekme veya pencere sürücüde yer kaplar ve işlem gücünü etkiler. Zamanla, bilgisayarda yavaşlamaya şahit olacaksınız.

Buna benzer birçok neden bilgisayarın yavaşlamasına neden olur. Şimdi, Windows 7 bilgisayarınızı yazılım kullanmadan nasıl daha hızlı hale getirebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

  • İşiniz tamamlandığında açtığınız tüm uygulamaları kapatın.
  • OneDrive’ı duraklatmalısınız.
  • Sabit sürücünüzün sağlığını ve içindeki kullanılabilir depolama alanını kontrol edin.
  • Bilgisayarınızı her kullanımdan sonra yeniden başlatmak yerine, düzgün bir şekilde kapatın, böylece yeniden açtığınızda yeniden açarsınız.

Kolay Bir Yol Seçin: Hızlı Bilgisayar Temizleyici Alın

Herkesin PC performansını bulmak, düzeltmek ve korumak için tüm operasyonu gerçekleştirecek kadar zamanı ve bilgisi olmadığını biliyoruz. Onlardan biriyseniz ve ‘’bilgisayarımı ücretsiz olarak nasıl hızlandırabilirim’’ gibi bir sorunuz varsa, o zaman size önerebileceğimiz tek şey yazılımın kullanımıdır. Bilgisayarınıza indirip kurabileceğiniz bazı yazılımlar mevcuttur. Bu, bilgisayarı tarar, sorunları bulur ve performansını sürdürmek için sorunu düzeltir.

PC Faster: Performansı Artırmak için en iyi araçlardan biridir.  PC Faster, bilgisayarın hızını artırmak için en iyi yazılımlardan biridir. Bu kolay kurulum ve yazılımla çalışma, onu diğerlerinden farklı kılan birçok harika özelliğe sahiptir. Bu sihirbazın benzersiz özellikleri şunlardır:

  • Mahremiyeti ihlal etmez. Verileriniz dokunulmadan kalır.
  • Bilgisayarda bulunan tüm gereksiz dosyaları temizler
  • Arka uçta çalışan tüm istenmeyen programları otomatik olarak durdurur ve PC hızını engeller.
  • Kayıt verilerini temizler.

Yazılımı kullanarak PC performansını artırmak daha kolaydır. Ayrıca zamandan tasarruf sağlamanızı sağlar.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA