Ana Sayfa Bilgisayar Bilgisayarınızda ki Kablolu İnterneti, Programsız Kablosuz Ağa Çevirme

Bilgisayarınızda ki Kablolu İnterneti, Programsız Kablosuz Ağa Çevirme

0
Paylaş

Kablolu olarak kullandığınız interneti program olmadan kablosuza nasıl çevirebileceğimizi anlatacağım. Bunun için en önemli şartımız modeme kablolu olarak bağlı olan, kablosuz özelliğe sahip bir bilgisayar. Eğer bunlar mevcut ise Başlat → Windows Sistemi → Komut İstemi → mouse ile Sağ tıklayıp, Yönetici olarak çalıştır menüsüne tıklıyoruz.

modem1

modem2

Açılan pencerede “netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=kablosuzağadınız key=kablosuzguvenliksifresiniz” komutunu yazarak kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

modem3Kablosuz ağ adımızı ve şifremizi oluşturduktan sonra aktif etmemiz gerekecektir. Bunun için “netsh wlan start hostednetwork” komutunu yazmamız yeterli olacaktır.

modem4

Yapmış olduğumuz işlemler mevcuttaki internetimizi paylaşmamıza yeterli değil; son olarak yapmamız gereken işlem Başlat → Denetim Masası → Ağ ve İnternet → Ağ ve Paylaşım Merkezi → Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin bölümüne giriş gerçekleştirelim. Burada kullanımını gerçekleştirdiğiniz ağ bağlantısı olan Ethernet bağlantısı veya Yerel ağ bağlantısı olacak; üzerinde sağ tık yaparak özellikler diyelim. Paylaşım bölümüne giriş gerçekleştirelim.

modem5

Burada “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın” seçeneğini işaretleyelim; altında işaretli olan seçeneğin check işaretini de kaldıralım.

modem6

Sayfayı Tamam diyerek kapatabilir, kablosuz ağınızı programsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.