Ana Sayfa Bilgisayar Bilgisayarınız İçin En İyi 5 Benchmark Programı

Bilgisayarınız İçin En İyi 5 Benchmark Programı

0

GPU’nuzu yeni overclock ettiniz veya PC’nize yeni bir donanım bileşeni yüklediniz. Merak edeceğiniz en büyük soru işareti “Çalışıyor mu?”. Benchmark, PC’nizin performansını ölçmenin harika bir yoludur ve bu programlar genellikle ücretsizdir.

Genel Performans
Benchmark yazılımları genellikle hız aşırtma veya fan hızı ayar değişikliklerine izin verir. Bu seçenekler, kullanıcıların yazılım yoluyla donanım değişikliklerini yapılandırmalarını da sağlar.

Bileşenlerinizi nasıl doğru bir şekilde kıyaslayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu makale yardımınıza yetişiyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. CPU-Z

CPU-Z, kullanıcılara, özellikle CPU’nuzla ilgili olarak PC’nizin donanım özelliklerinin tam bir özetini verir.

Ayrıca, anakart, RAM ve grafik kartınız için özellikler sağlar ve donanım markalarını ve modellerini görselleştirmek için mükemmel bir programdır. Bilgilerin TXT dosyasını Araçlar seçeneğini kullanarak da kaydedebilirsiniz.

  1. HWMonitor
    HWMonitor sadece PC’nizdeki donanım bileşenlerinin markasını ve modelini görselleştirmekle kalmaz, aynı zamanda bazı parametreleri canlı olarak gösterir.

Bu parametreler güç tüketimi, fan hızları, kullanım yüzdesi, saat hızları ve sıcaklığı içerir. PC’nizdeki aşırı ısınan bir bileşen gibi sorunlar sık ​​sık PC kapanmalarına neden olabileceğinden, bu çok önemli olabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

HWMonitor’ın basit arayüzü aynı zamanda tüm değerlerin görüntülenmesini ve anlaşılmasını kolaylaştırır. Elbette, bu bilgiyi Dosya seçeneği ile daha fazla sorun giderme için de kaydedebilirsiniz.

  1. SiSoftware Sandra Lite

SiSoftware Sandra Lite, bilgisayarlarının iç çalışmaları hakkında çok iyi bilgi sahibi olan ve birden fazla bilgisayarda detaylı bir analiz yapması gereken işletmeler için tasarlanmış tam özellikli bir değerlendirme paketidir.

Bilgisayarınızın hafıza bant genişliğini test etmek ister misiniz? Sorun değil. Ağ performansını karşılaştırmak ister misiniz? Elbette. Bilgisayarınızın güç verimliliğini kıyaslamak mı istiyorsunuz? Evet, Sandra bunu da yapıyor.

  1. Speccy

CCleaner’in yaratıcılarından Piriform’ın Speccy özelliği, bir PC’nin donanım yapılandırmasını basit bir şekilde düzenleyebilmesi için oyuncular arasında çok favori.

Açıldıktan sonra, Speccy şu anda PC’nizde bulunan tüm bileşenlerin ve çoğu sürücünün ayrıntılı bir özetini sağlayacaktır.

Pencerenin sol tarafındaki parametreleri tek tek tıklarsanız, sıcaklık, voltaj, fan hızları ve daha fazlası dahil olmak üzere özel donanımınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  1. Fraps

Fraps, her oyuncunun bildiği FPS kıyaslama aracı olarak bilinir. Kullanımı ve yapılandırması kolay olan Fraps, kullanıcıların FPS derecelendirmelerini zaman içinde görüntülemelerini ve kaydetmelerini sağlar.

Fraps, zaman içinde FPS derecelendirmelerini göstermek için kullanılırken, yeni donanımı test etmek veya bilgisayarınızı overclock etmek için çok kullanışlıdır, aynı zamanda oyunların ekran görüntüsünü almak ve kaydetmek için de kullanılabilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA