Bugün, Kolaylıkla iPhone Saklama Alanınını Arttırma hakkında bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz gibi Apple ürünlerinin depolama alanları oldukça sınırlıdır. Bu durumdan ötürü kullanıcılar farklı alternatiflere yönelebiliyorlar. Ayrıca bildiğiniz üzere, Apple ürünlerine ek depolama takvisyesi yapmak oldukça zor. Bu nedenle sizler için basit yöntemler ile bu durumu çözmenize yardımcı olacağız.

Sohbet Geçmişlerinizi Temizleyin , Mesajlarını Kaldırın

Apple kullanıcıları bir çok mesaj servisine doğrudan erişebiliyor. Bu mesaj servislerinin oluşturduğu gereksiz alan boyutu oldukça fazla yer kaplıyor. Bu sebepten ötürü, Apple kullanıcıları basitçe mesajlarını günlük ya da haftalık olarak silerse büyük bir depolama alanına kavuşacaktır. Bu işlem için, Ayarlar menüsüne girerek iPhone saklama alanı bölümünden mesajlarınızın kapladığı alan boyutunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Bunların dışında bu işlemi rutin bir hale getirerek ek Apple servislerine ücret ödemekten kurtulacaksınız.

 

Kolaylikla Iphone Saklama Alaninini Arttirma

iPhone’da Kullanılmayan Gereksiz Uygulamaları Kaldırmak

Apple kullanıcıları ya da Android kullanıcıları bu durumu uygulayarak büyük bir dertten kurtulacaktır. Bildiğiniz gibi kullanılmayan gereksiz uygulamalar aldıkları güncellemeler ile büyük yer işgal ediyor. Bir kullanıcımız sadece PUBG oynadığı halde, telefonunda 10 GB’a yakın veri işgalinin olduğunu görünce sadece arada bir oynadığı bu oyunu silmeye karar verdi. Bunların dışında, Apple kullanıcıları direk Apple ürünlerine özel oyunlardan ve uygulamalardan da ek güncellemeler aldığı için 1 uygulama bile bazen oldukça fazla alan boyutunu kaplıyor. Ayrıca fotoğraflarınızı çekerken HDR olarak çekmenizde ekstra veri boyutuna sebep olacaktır. Apple kullanıcılarının, gereksiz uygulamaları kaldırmak için izlemesi gereken adımlar şu şekildedir. Öncelikle Ayar menüsünden, Genel kısmına giriş yapalım. Genel kısmında bulunan iPhone saklama alanı menüsüne giriş yapalım. Bu kısımda son olarak, Kullanılmayanları Kaldır diyerek uzun süre kullanmadığınız uygulamalardan kurtulabilirsiniz.

a) iPhone 13 Pro Max Özellikleri

Kolaylikla Iphone Saklama Alaninini Arttirma 2

Fotoğraflarınızı Kaldırın

Her mobil cihaz kullanıcısı gibi, Apple kullanıcılarınında fotoğraf arşivinde gereksiz fotoğraflar olabilir. Bu fotoğraflar kimi zaman sohbet esnasında gelen kimi zaman da, yanlışlıkla aldığım screenshot görüntüleri olabilir. Apple kullanıcıları olarak bu fotoğrafları kaldırmanız ve bunu rutin bir hale getirmeniz size oldukça büyük alan boyutları kazandıracaktır. Ayrıca fotoğraflarınızın kapladığı yer boyutunu görmek için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

Kolaylikla Iphone Saklama Alaninini Arttirma 3

Kolaylıkla iPhone Saklama Alanınını Arttırma Yöntemleri

İphone’da Tarayıcı Önbelleklerini Boşaltma

Tarayıcı önbelleklerini boşaltmamak bir zamandan sonra oldukça fazla yer kaplayabilir. Özellikle tarayıcı üzerinden gazete okumak ya da farklı servislere giriş yapmak bu duruma neden olabilir. Bunların dışında tarayıcı üzerinden kullanabileceğiniz Spotify,Twitter,Facebook vb. uygulamaları uygulama olarak kullanmanızı önermiyoruz.

Bildiğiniz gibi iPhone modellerinde uygulama önbelleğini temizlemek oldukça zor. Sosyal medya uygulamalarını kullanan iPhone modellerinde önbellek boyutu ekstra yer kaplıyor. Bu nedenle bu tarz servisleri safari üzerinden kullanmanız ekstra alan boyutu kazanmanızı sağlayacaktır.

b) iPhone’da Varsayılan Video Oynatıcısını Nasıl Değiştirebilirsiniz?