Ana Sayfa İnceleme Başarılı Bir Küçük Alan Video Konferans Sistemi Logitech Conference Cam Connect

Başarılı Bir Küçük Alan Video Konferans Sistemi Logitech Conference Cam Connect

0

Günümüz dünyasında özellikle çeşitli iş alanlarında ve çalışma gruplarında farklı noktalar arası toplu iletişimi sağlamak adına en çok kullanılan yöntemlerden biri de hiç şüphesiz video konferans sistemleridir. Bu teknolojiyi kullanabilmek adına son yıllarda bir çok video konferans yazılımı geliştirilirken, aynı zamanda yaptığımız video konferans görüşmelerinin kalitesini arttırmak adına bir çok çeşitte ve kalitede görüntü ve ses kaydedici cihazlar geliştiriliyor. Biz de bu manada günümüzün kaliteli denilebilecek video konfreans kameralarından olan Logitech Conference Cam Connect ürününü sizler için inceledik.

 logitech conference cam connect 

Zeiss lense sahip, 1920×1080 piksel çözünürlükte 90 derecelik açıyla 6 kişiye kadar video konferans görüşmesi sağlayan ve 4x optik zoom özelliğine sahip kameraya sahip olan Logitech Conference Cam, sahip olduğu Skype sertifikasıyla dünyaca ünlü görüntülü görüşme platformu Skype üzerinde de kullanılabiliyor. Microsoft Windows 7 ve sonraki tüm Microsoft işletim sistemlerinde ve Apple‘a ait Mac OS X 10.7 ve üzeri tüm işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde çalışabilen Logitech Conference Cam‘i dilerseniz kumandasıyla dilerseniz de akıllı cihazlarınız üzerinde isteğe bağlı indirilebilir akıllı uygulamasıyla kontrol edebiliyorsunuz.

 logitech conference cam connect 3

Çeşitli aydınlatma koşullarında bile net görüntü elde edebilmek adına Rightligt 2 teknolojisine sahip olan kamera H264 görüntü kodeklerini ve SVC‘yi destekliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 logitech conference cam connect 1

Kablosuz bağlantı teknolojileri Bluetooth 4.1 ve NFC teknolojilerine ve 360 derece ses kalitesine sahip 91.5 desibel kapasiteli hoparlörler bulunan cihaz aynı zamanda Wi-Fi Miracast ve WLAN teknolojileri sayesinde akıllı televizyonlara kablosuz görüntü aktarımı yapabiliyor. Kablosuz görüntü aktarım özelliğini Windows işletim sistemine sahip cihazlarda Windows 8.1‘den sonraki sürümlerde yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda cihaz üzerinde televizyonlara ve çeşitli görüntü kaynaklarına kablolu bağlantı yapılabilmesini sağlayan bir adet HDMI konnektörü de yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3 saatte tam doluluk oranına ulaşabilen entegre pile sahip olan cihaz tam dolu batarya ile 15 saate kadar video konferans imkanı sağlayabiliyor. Ancak cihaz üzerinde aynı anda hem video konferans hem de kablosuz olarak görüntü aktarımı yapıldığında tam dolu şarj ile kullanım süresi 3 saate kadar düşebiliyor.

 logitech conference cam connect 4

Toplamda 766 gram ağırlığa sahip olan Logitech Conference Cam‘in kutu içeriğinden 1 adet 2 metre uzunlukta USB kablosu ve 1 adet 3 metre uzunluğa sahip güç kablosu, çeşitli bölgesel güç adaptörleri ve 1 adet uzaktan kumanda çıkıyor. Ortalama satış fiyatı 2200 TL seviyelerinde olan cihaz iş dünyasının ve çeşitli eğitim kurumlarının yeni gözdesi olacak gibi gözüküyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA