Ana Sayfa Bilgisayar Aztech WL556E Powerline Kurulumu

Aztech WL556E Powerline Kurulumu

0

Aztech WL556E 300Mbps Kablosuz-N Genişletici (Extender), 1-adet 10/100Base-T Ethernet bağlantı noktasıyla, kablosuz 802.11b/g/n standartlarını destekler.

Aztech WL556E, evinizdeki veya ofisinizdeki kapsama alanını en üst düzeye çıkarmak için, mevcut herhangi bir kablosuz yönlendiricinin (modemin)/AP (Access Point)’nin erişimini genişletmek için MIMO teknolojisi ile tasarlanmıştır. Temel olarak sinyali, kablosuz yönlendiricinizden (modeminizden) / AP (Access Point)’nizden alır ve kablosuz sinyal menzilini, daha önce ulaşılamayan daha uzak konumlara genişletmek için tekrarlar.

Kablosuz ağınızı yetkisiz erişimden korumak için 64/128-bit WEP, Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA) ve TKIP ve AES algoritmasına sahip en son WPA2 şifreleme ile donatılmıştır. Kablosuz bağlantılar için MAC Adresi Filtreleme, kablosuz ağınız için ek bir güvenlik katmanı sağlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Cihaz, kablosuz bir AP veya kablosuz köprü görevi görmek üzere, mevcut bir kablolu ağa bağlanmak için kullanılabilen 1 x 10 / 100M Otomatik MDI / MDIx Ethernet bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Cihazın web tabanlı arayüzü, cihazı yapılandırmak veya PC‘nizin ağ arabirim kartına bağlandığında, ürün yazılımını yükseltmek için de kullanılabilir.

Cihaz Ön Panelindeki Işıklar ve İşlevleri

Cihaz Ön Panelindeki Işıklar ve İşlevleri

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Cihaz Kurulumu

Cihazın kurulumu oldukça kolaydır. Cihazı, modeminize bağlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Modemin ve kablosuz genişleticinin aynı kablosuz kanal ayarına sahip olması gerektiğini unutmayın.

Web Arayüz ile Kurulum

 • WL556E cihazı bir elektrik prizine bağlayın.

 • Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarı Wireless Extender‘a bağlayın. Kablolu bağlantı için, cihazın alt kısmındaki Ethernet bağlantı noktasına bir Ethernet kablosu takın.

 • Kablosuz bağlantı için, Varsayılan SSID ve kablosuz güvenlik bilgilerini cihazın arkasındaki etikette bulabilirsiniz.

 • Cihaza bağlantı kurulduktan sonra, masaüstü / dizüstü bilgisayarınız bir IP adresi alır ve web kullanıcı arayüzünü kullanarak yapılandırmayı başlatabilirsiniz.
 • Web arayüzüne erişmek için bir web tarayıcı açın ve adres çubuğuna 10.10.254 yazdıktan sonra Enter’a basın.

 • Hem kullanıcı adı hem de şifre alanları için admin girin ve Tamam butonuna tıklayın.

 • Üst bölümde, Hızlı Kurulum (Quick Setup) menüsüne tıklayın.
 • Açılır kutudan Çalışma Modu (Operation Mode) seçeneğini seçin.

 • Kullanılabilir kablosuz ağların listesini göstermek için Site Survey butonuna tıklayın.

 • Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın sağ tarafında bulunan Bağlan (Connect) butonuna tıklayın.
 • Kablosuz ağ anahtarını / parolasını girin.
 • Değişiklikleri uygulamak için Uygula (Apply) butonuna tıklayın.

Kablosuz AP Olarak Kurma

 • Modeminizdeki uygun bir (LAN) bağlantı noktasından bir Ethernet kablosu bağlayın ve Ethernet kablosunun diğer ucunu WL556E‘nin Ethernet bağlantı noktasına bağlayın.

WL556E‘nin kablosuz AP olarak kullanılması için ekstra yapılandırma gerekmez. Mevcut modeminizden bir Ethernet kablosunu WL556E‘ye bağlamanız yeterlidir ve internette kablosuz olarak gezinmeye hazırsınız. WL556E üzerinde daha önce herhangi bir yapılandırma yaptıysanız, cihazı fabrika ayarlarına geri yüklemek için, Ethernet bağlantı noktasının yanındaki Sıfırla (Reset) butonuna 5 saniye basın.

 • Kablosuz aygıtlarınızı bağlamak için, WL556E‘nin arkasına yapıştırılan etiketteki varsayılan SSID ve parola bilgilerini kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA