Ana Sayfa İnceleme Asus’un Hizmetçi Robotu Zenbo Tanıtıldı ve Fiyatı Açıklandı

Asus’un Hizmetçi Robotu Zenbo Tanıtıldı ve Fiyatı Açıklandı

0
Paylaş

Her ne kadar toplumdaki teknolojik ilgi son yıllarda akıllı telefonlar ve giyilebilir teknolojiler üzerinde yoğunlaşsa da akıllı ev eşyalarının sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Akıllı ev eşyaları ve akıllı ev asistanları sınıfında Asus firması belki de dünya üzerinde şimdiye kadar tanıtılan en sevimli akıllı ev yardımcısı Asus Zenbo’yu geçtiğimiz günlerde tanıttı.

zenbo 1

Asus Zenbo’yu evinizde bir çok yerde kullanabiliyorsunuz. Örneğin mutfağınızda yemek pişirirken yemek tarifinin unuttuğunuz kısımlarını Zenbo’dan hatırlatmasını isteyebiliyor hatta Zenbo’dan akşam için pişirebilecek yemek önerisi bile alabiliyorsunuz. Ayrıca tam anlamıyla akıllı bir asistan olan Zenbo, onun üzerinde kaydettiğiniz etkinlikleriniz hakkında sizleri periyodik olarak belirli zaman aralıklarında hatırlatma mahiyetinde uyarabiliyor.

zenbo 2

Asus Zenbo’nun tüm yapabildikleri tabii ki bunlarla sınırlı değil. Asus Zenbo sayesinde selfie fotoğraf çekimlerinde çok daha başarılı sonuçlar alabiliyor, Zenbo’yu çocuklarınızın oyun arkadaşı olarak kullanabiliyor hatta Zenbo ile çocuklarınızın yanyana çizgi film izlemesini bile sağlayabiliyorsunuz. Çocuklarınızı evde yalnız bıraktığınızda onları Zenbo sayesinde takip edebiliyor, Zenbo üzerinden ahizesiz telefon aramaları gerçekleştirebiliyor, akıllı evlerde evinize geldiğinizde kapıyı Zenbo’ya açtırabiliyorsunuz.

Bu şirin cihazın tüm yapabildiklerini görsel olarak görmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak Asus tarafından yayımlanan resmi tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz.

Oldukça ilgi çekeceğine ve yüksek satış sadetlerine ulaşacağına kesin gözüyle bakılan Asus Zenbo’nun piyasaya çıkış fiyatı Avrupa için 599$ olarak açıklansa da bu fiyatın ülkemizdeki vergi şartlarıyla revize edildikten sonra ülkemizdeki satış fiyatının 2500TL seviyelerinde olması bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.