Ana Sayfa Haberler Asus’tan Çift Arka Kameralı Telefon: ‘Asus Zenfone 4 Max’

Asus’tan Çift Arka Kameralı Telefon: ‘Asus Zenfone 4 Max’

0
Asus'tan Çift Arka Kameralı Telefon: 'Asus Zenfone 4 Max’

Bu haberimizde Asus Zenfone 4 Max; Akıllı telefon pazarında bu yılı oldukça sessiz geçiren markaların başında gelen ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan ‘Asus’, akıllı telefon pazarında bu yıl beklediği ivmeyi bir türlü yakalayamamasına rağmen yeni akıllı telefonlarını sessiz sedasız birer-ikişer tanıtmaya devam ediyor. Dünyadaki en büyük teknoloji üreticileri arasında yer alan firma, geçtiğimiz yıllarda tanıttığı ‘Zenfone’ serisi akıllı telefonları ile sektördeki geleceğini tüketicilere ilan etmişti. Uzun bir süre boyunca bilgisayar sektöründe elde ettiği tecrübeyi kısa bir süre önce akıllı telefon pazarına taşıyan firma, aradan geçen yıllar içinde ‘Zenfone’ serisini her geçen gün biraz daha geliştirerek sektörde birçok markanın amiral gemisine taş çıkartıyor.

‘Asus’un akıllı telefon pazarındaki markası olan ‘Zenfone’ ailesinin en yeni ürünü ise, doyurucu pil kapasitesi ve ‘2’ adet ‘arka kamerası’ ile dikkatleri üzerine çeken ‘Zenfone 4 Max’ modeli oldu. ‘Orta segment’ ürün grubunda yer alan ürün üzerinde ‘1920×1080 piksel’, ‘Full HD’ çözünürlüğe sahip, ‘5.5 inç’ büyüklükte ‘IPS LCD’ ekran yer alıyor. ‘İnç’ başına düşen ‘piksel sayısı (ppi değeri)’ ‘401’ olan bu ekranı darbe ve çiziklere karşı ‘Corning Gorilla Glass 3’ sertifikası koruyor. İşlemci yonga seti bakımından ‘4-çekirdek’ ve ‘8-çekirdek’ olmak üzere 2 farklı modeli bulunan ürünün alt modelinde ‘4-çekirdekli’, ‘1.4GHZ’ işlemci hızına sahip ‘Snapdragon 425’ işlemci ve ‘Adreno 308’ grafik çipi yer alıyor iken, üst modelde ise ‘1.2GHZ’ işlemci hızına sahip ‘Snapragon 430’ işlemci ve ‘Adreno 505’ grafik çipi yer alıyor. Ürünün ‘Snapdragon 425’li modelinde işlemci yonga setini ‘2GB RAM’ ile destekleyen ‘Asus’, ‘Snapdragon 430’lu modelde ise ‘4GB’lık ‘RAM’ tercih etmiş.

Asus'tan Çift Arka Kameralı Telefon: 'Asus Zenfone 4 Max’
‘İşlemci yonga seti’ ve ‘ara bellek’ bakımından oldukça aceleye gelmiş bir cihaz gibi duran ‘Zenfone Max 4’teki bu keşmekeş, ‘dahili depolama’ konusunda da devam ediyor. Ürünün fiyat baremine değişiklik gösteren ’16GB’, ’32GB’ ve ’64GB’ olmak üzere 3 farklı ‘dahili depolama birimine’ sahip 3 farklı modeli bulunuyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tek parça ‘metal’ malzemeden oluşan ve tasarım olarak ‘iPhone 6’ serisini andıran bir yapıya sahip olan üründe ön kamera olarak ‘Full HD’ video kaydı yapabilen, ‘8MP’ çözünürlüklü kamera yer alıyor. Sınıfına uygun bir ön kamera speksine sahip olan üründe arka kamera olarak saniyede ’30’ kareden ‘Full HD’ video kaydı yapabilen, 120° görüş açısına sahip, ’13MP’ çözünürlüklü 2 adet ‘arka kamera’ yer alıyor. Olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 1 adet ‘led flaş’ ile güçlendirilmiş durumda olan arka kameralardan biri aktif olarak ‘görüntü kaydı’ yapabiliyorken ikincil kamera ise kaydedilen ‘görüntüye derinlik algısı’ ekleyebiliyor.


Yapısal olarak tek parça tasarıma sahip olan üründe pil değişikliği bireysel olarak gerçekleştirilemiyor. ‘Orta segment’ ürün grubunda yer alıyor olmasına rağmen ‘5000MAH’ gibi oldukça yüksek bir pil kapasitesine sahip olan üründe hızlı şarj özelliğinin bulunmuyor olması ise ürünün yumuşak karınlarından biri olarak gösterilebilir. Mevcut durumda, boş pil durumundan tam dolu şarj kapasitesine yaklaşık 4 saat gibi bir sürede gelen ‘Asus Zenfone Max 4’, tam dolu pil kapasitesiyle 22 saate varan video izleme olanağı vadediyor.

Bağlanılabilirlik anlamında da standart özelliklere sahip olan ürünler üzerinde kablosuz bağlantı teknolojileri olarak ‘Wireless 802.11 b/g/n’ ve ‘Bluetooth 4.1’ çipleri yer alıyor. ‘4.5G’ teknolojisini sahip olduğu dahili ‘CAT4’ modem sayesinde destekleyen ürün, mobil veri bağlantısında saniyede ‘150Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede ’50Mbps’ye varan yükleme hızı sunabiliyor.

Temmuz ayı sonlarından itibaren perakende sektöründe olması beklenen ürünlerden ‘Snapdragon 425’li alt versiyonunun yurt dışında piyasaya giriş fiyatı 425$ olarak açıklanırken, ürünün üst versiyonun piyasaya giriş fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ürünü detaylı olarak incelemek isterseniz:

Ekran Özellikleri 401 ppi değerine sahip, 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüklü, 5.5 inç büyüklükte IPS LCD Ekran

İşlemci Yonga Seti Snapdragon 430+Adreno 505, Snapdragon 425+Adreno 308
Dahili Depolama 16GB/32GB/64GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 128GB’a Kadar
RAM 2GB/4GB
Kamera (Ön) f/2.0 odak uzaklığına sahip, Full HD video kaydı yapabilen 8MP çözünürlüklü ön kamera
(Arka) f/2.0 odak uzaklığına sahip, 30fps’de Full HD video kaydı yapabilen
Bir adet flaş ile desteklenmiş 13MP çözünürlüklü iki adet arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT4 Modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme
saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Asus Kulllanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Nougat 7.0
Pil Özellikleri 5000 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA