Ana Sayfa Bilgisayar Asus DSL N16′ Modemlerde ‘MAC Filtreleme’ Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Asus DSL N16′ Modemlerde ‘MAC Filtreleme’ Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
Asus DSL N16' Modemlerde 'MAC Filtreleme' Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Asus DSL N16′ modemlerde, onaylamadığınız kişilerin kablosuz ağ şifrenizi bilse dahi, ağınıza bağlanmalarını ve ağınız üzerinden internete erişmelerini engelleyen MAC filtreleme’ özelliğinin nasıl aktif hale getirilebileceğini ve kullanılabileceğini sizler için derledik.

  • Öncelikli olarak bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.1.1 yazıp, Enter‘a ve modem arayüzü giriş sayfasına erişiyoruz.
  • Giriş sayfasında karşımıza gelen kimlik doğrulama ekranında, kullanıcı adı ve şifre bölümlerine admin’ yazıp, ‘Giriş Yap’ butonuna tıklayarak modem arayüzüne giriş sağlıyoruz.

Daha sonra ana ekranda sol tarafta bulunan Kablosuz menüsüne giriyoruz.

Daha sonra Kablosuz‘ menüsünde bulunan MAC Filtreleme’ bölümünden, ağımız üzerinden internete çıkmasını istemediğimiz cihazların MAC adreslerini, devre dışı’ seçeneği ile tanımlayarak ‘MAC Filtreleme’ işlemimizi tamamlıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

‘MAC Filtreleme’ işlemlerinde bağlantı yapmasını istemediğimiz cihazları ‘devre dışı’ bırakabildiğimiz gibi, aynı zamanda modu devre dışı’ konumdan ‘etkin’ konumuna getirerek, yalnızca belirli kişilerin ağa katılabilmelerini de sağlayabiliyoruz. Bunun için bağlantı sağlamasına izin verdiğimiz cihazların MAC adresini, etkin’ konumda MAC Filtreleme’ bölümüne eklememiz yeterli olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA