Ana Sayfa Haberler Apple’dan, Pil Değişim Ücretlerine Büyük İndirim!

Apple’dan, Pil Değişim Ücretlerine Büyük İndirim!

0
Apple’dan, Pil Değişim Ücretlerine Büyük İndirim!

Geçtiğimiz günlerde eski iPhone modellerini, sistematik olarak yayımlanan güncelleştirmeler ile kademeli olarak (performansını) yavaşlatması iddiası sonrası konu hakkında tüketicilerinden özür dileyen Apple, özrünü eski iPhone modelleri için uygulanan pil değişim ücretlerinde büyük indirimlere giderek taçlandırmak istiyor.

Apple’dan, Pil Değişim Ücretlerine Büyük İndirim!

Öncelerde iddia olarak gündeme gelen konu ile ilgili birbiri ardında açılan tazminat davaları sonucu, resmi internet sitesinden açıklama yaparak yanlış anlaşıldığını belirten ve özür dileme gereği duyan firma, eski iPhone modelleri kullanan tületiciler için pil değişim ücretlerinde büyük indirimler gerçekleştirdi. ABD’de 29$ seviyelerine kadar inen pil değişim ücretleri, öncelerde garanti dışında kalan iPhone modelleri için ülkemizde 190₺ ile 319₺ arasında değişen ücretler karşılığında pil değişim işlemini gerçekleştiriyordu. Ancak şirketin gerçekleştirdiği indirimin ardından eski iPhone modellerinde pil değiştirme işlemi, ülkemizde 129₺ seviyelerinden gerçekleştirilecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bütün bunlara ek olarak belirtmek gerekirse; Apple yayımladığı özür mesajında eski iPhone modellerine sistematik olarak yavaşlatma politikası uyguladığını kabul etmedi. Yapılan açıklama da tüketicilerin konforları gözetilerek yeni iPhone modellerine yönlendirme işlemi uygulandığı vurgulandı ve iddia edildiği eski iPhone modellerine karşı herhangi bir yavaşlatma politikası olmadığı belirtildi. Ayrıca şirketin bundan sonra geliştireceği her yeni iOS güncellemesinde, ürünün pil sağlık durumunu gösteren eklentinin, ilgili işletim sisteminde yer alacağı bilgisi de paylaşıldı.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA