Ana Sayfa Haberler Apple, Sorunlu iPhone 6 Plus’ları, iPhone 6S Plus’lar ile Değiştirebilir!

Apple, Sorunlu iPhone 6 Plus’ları, iPhone 6S Plus’lar ile Değiştirebilir!

0

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan, eski iPhone modellerinin, yayımlanan yazılımlar ile sistematik olarak yavaşlatılması iddaasının ardından açıklama yaparak tüketicileren özür dileyen Apple, özrünü, eski iPhone modellerinin pil değişim ücretlerinde damping indirimler gerçekleştirerek taçlandırmak istemişti. Gerçekleştirilen pil değişimi kampanyası dahilinde 79$ fiyat seviyelerinden 29$ fiyat seviyelerine kadar inen pil değişim fiyatlarında talep patlaması yaşanmış ve birçok eski Apple modeli için pil stoğunun tükendiği açıklanmıştı. Özellikle iPhone 6 Plus modellerinde pil stoğu sıkıntısı yaşayan şirketin, bu modellerin pil değişim işlemi konusundaki taleplerine, bahar aylarında cevap verebileceği söylentileri kulislerde dolaşmaya başlamıştı.

Apple, Sorunlu iPhone 6 Plus’ları, iPhone 6S Plus’lar ile Değiştirebilir!

Şimdilerde ise kulislerde dolaşan söylentilere göre Apple, yüksek seviyede hasar görmüş olan iPhone 6 Plus modellerini, yaşanan donanım stok sıkıntısı sebebiyle iPhone 6S Plus modelleriyle değiştirmeye hazırlanıyor. Mac Rumors tarafından yayımlanan bir habere göre, Apple yönetimi bazı mağazalara hasarlı iPhone 6 Plus’ları iPhone 6S Plus’lar ile değiştirebileceklerini bildiren belgeleri gönderdi bile. Kullanıcılara bir anlamda upgrade imkanı sağlayabilecek olan değişim işleminden hangi derecede hasar görmüş iPhone 6 Plus’ların faydalanabileceği ise henüz açıklanmış değil. Bütün bunlarla birlikte gerçekleştirilmesi planlanan iPhone 6 Plus & iPhone 6S Plus değişim işleminin ücretsiz şekilde değil de, ek olarak ödenecek 329$ gibi fiyat farkıyla yapılacağı söyleniyor. Bu durumda ise birçok iPhone 6 Plus kullanıcısı, düşük modelde bir iPhone’a bu ücreti ödemek yerine daha yüksek bir modeli satın alma yoluna gidebilir.

Eski iPhone modellerine yükletilen yeni iOS versiyonlarıyla uygulanan sistematik yavaşlatma skandalının ardından özür mahiyetinde geliştirilen pil değişim ücretleri indirimi kampanyasına gösterilen yoğun talebi karşılamakta güçlük çeken Apple, bir diğer yandan ise bu yıl lansmanı gerçekleştirilen yeni iPhone modellerinin satış grafiğini yukarı çekmekle uğraşıyor. Özellikle iPhone’un 10.yılına özel olarak üretilen iPhone X modelinin satış grafiğinde yaşanan fiyasko, şirketi kara kara düşündürüyor. Şirket, yaşadığı tüm bu çalkantılar sebebiyle 2018’de gerçekleştireceği ürün lansmanlarını bir süre erteleyebilir. Ve bu durum hiç kuşkusuz ki, yeni iPhone modeli görmek için sabırsızlanan Apple fanlarını üzecektir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.