Ana Sayfa İnceleme APPLE iPHONE SE ÖZELLİKLERİ

APPLE iPHONE SE ÖZELLİKLERİ

0

Apple, çıkarmış olduğu ürünler arasında iPhone SE modeli ile akıl almaz bir farklılık ortaya koymuş durumda.

iPhone SE modeli, 4” (inc) ekran boyutunda piyasada olan tüm marka ve modellerdeki cihazlarla kıyaslandığında donanım ve yazılım olarak çok daha üstün özelliklere sahip bir cihaz; hatta özellikleri bakımından Apple markasının kendi  4” (inc) modellerini bir kenara bırakın, çıkarmış olduğu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine denk ve hatta  daha üst özelliklere sahip ve neredeyse ekran ve birkaç ek özellik hariç iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile aynı özelliklerde ve hız bakımından da çok yakın durumda.

6SPLUS-6S-SE

iPhone SE modeli  64 bit’lik A9 chip, M9 işlemciye sahipken üst modelleri olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri 64 bit’lik A8 chip, M8 işlemciye sahip.

Ve bir diğer büyük fark ise iPhone SE modeli 12 MP‘lik bir kamera ile saniyede 30 kare 4K video çekebilirken, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde ise kamera 8 MP ve 4K video kaydetme özelliğine sahip değildir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

se ve 6

Ayrıca iPhone SE modelinde 4K video çekimi yaparken ayrıca 8 MP fotoğraf da çekebiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Büyük farklardan bir diğeri ise iPhone SE, 64 bit’lik A9 işlemciye 2 GB RAM ile eşlik ediyor ve bu da kullanım, hız ve performans olarak bir mükemmeliyete ulaştırıyor modelimizi.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerimizde RAM, 1 GB‘da kalmıştır.

HIZ TESTİ

Ve iPhone SE’de Live Photos özelliğine ve nasıl kullanıldığına gelirsek;

Live Photos, çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı canladırmak anlamına gelir; yani fotoğrafı çektiğiniz anın biraz öncesi ve sonrası olarak hareketleniyor.

Live Photo kullanımı;

Live Photo, kamera ekranında iç içe dairesel bir ikona tıkladığınızda sarı renk alarak etkin oluyor; sonrasında tek yapmanız gereken fotoğraf çekmek ve çekilen bu fotoğrafın üzerinde parmağınızı basılı tuttuğunuzda mini bir video şeklinde hareket ettiğini göreceksiniz; bıraktığınızda çekmiş olduğunuz fotoğrafı karesi kalıyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA