Ana Sayfa Mobil Apple “iMessage Hack” Sorunu ve Çözümü

Apple “iMessage Hack” Sorunu ve Çözümü

0

Apple bilindiği üzere iOS ve Mac işletim sistemlerini kullanmakta ve geliştirici de yine kendisidir. Son zamanlarda yaşanan sorun, iOS ve Mac tabanlı ürünlerde iMessage üzerinden hacklenme durumu.

Hackerların, iMessage yoluyla ya da kullandığınız cihazlara farklı yollarla .TIFF dosyası ile zararlı yazılım aktarıyor ve cihazlarınızın tüm kontrolünü ele geçirerek kayıtlı şifreleriniz, size ait olan tüm kişisel dosya ve verilerinize erişim sağlamaktalar; bu da kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil etmektedir.

Evet, Apple bu sorunla ilgili çalışmalarını sağlayarak yeni bir güncelleme göndermiştir. Kullanıcılarına şuan için iOS‘da 9.3.3  ve Mac kullanıcıları için OS X 10.11.6  sürümleri şuan güncelleme yapılması için hazır durumda.

007 yazılım güncelleme başlatılmış,

Tabi ki bir de Jailbreak kullanımı söz konusu; peki bu kullanıcıların ne yapması gerekmekte? Onlar da Cydia‘dan TIFF Disabler uygulamasını indirerek cihazlarına kursunlar ve bu şekilde koruma sağlayabilirler.

Şayet iMessage kullanmıyorsanız geçici bir süre bu uygulamayı kapatabilirsiniz.

008 iMessage kapatma

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsünde iMessage kapatılmış olarak görünmekte; aynı menüdeki gördüğümüz tuşla kapatıp açabiliyoruz.

Ve tabi ki iMessage kısmını kapattığımızda SMS olarak gönder kısmını açıyoruz; ya da iMessage açık olduğu halde sorun yaşanırsa SMS olarak işleme devam etmesi için açık tutmamız daha mantıklı olur.

009mesejlar

 

010 imessage açık SMS açık

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA