Ana Sayfa İnceleme AOC’den 240 Hz’lik Oyuncu Monitörü: ‘AOC AG251FZ’ Özellikleri ve Fiyatı

AOC’den 240 Hz’lik Oyuncu Monitörü: ‘AOC AG251FZ’ Özellikleri ve Fiyatı

0
AOC'den 240 Hz’lik Oyuncu Monitörü: 'AOC AG251FZ' Özellikleri ve Fiyatı

Dünyanın en büyük panel üreticilerinden AOC’nin oyuncu bilgisayarları ve oyun severler için geliştirdiği 240Hz’lik yeni monitörü geçtiğimzi günlerde satışa sunuldu. Yayın tarama hızı bakımından dünyanın en hızlı monitörü olan ürün aynı zamanda sahip olduğu 1 ms’lik tepkime süresiyle kullanıcılara inanılmaz bir deneyim yaşatıyor.

16:9 formatında, 25 inç büyüklüğe ve 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip olan ürün eSpor yarışmacılarının yeni gözdesi olacağına kesin gözüyle bakılıyor. 1ms’lik Gri‘den Gri‘ye geçiş süresine sahip olan ürün, en hareketli sahnelerde bile hiçbir şekilde gölgeleme veya lag sorunu yaşatmıyor. Ayrıca, Adaptif Sync Teknolojisi ile kırılmayı ve ekran kaynaklı tutukluğu ortadan kaldırmayı hedefleyen ekranı, uyumlu grafik kartlarıyla eşleştiriyorsunuz. Tepki süresinde en üst düzeyi arayan oyuncular da, monitörün dahili video işlemlerinin çoğunu by-pass eden AOC Düşük Girdi Gecikmesi Modundan yararlanacaklar. Bu sayede tüm kullanıcılar, girdilerinin ekrana düşme hızını kontrol edebilecekler.

AOC AG251FZ serisinde, bir çok Agon serisinde olduğu gibi uzun süreli kullanımlara karşı oyuncu sağlığını koruyan AOC Flicker Free teknolojisi yer alıyor. FPS ve RTS oyun grupları için çeşitli mod seçenekleri bulunan ürünün taşınması ise oldukça basit. AOC Ergo Dial Base ile oldukça kolay şekilde taşınılabilen ürün, kutu içeriğinden çıkan AOC QuickSwitch kumanda ise, ürünün çok kolay bir şekilde kumanda edilebilmesini sağlıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 Bütün bunlara ek olarak AOC Gölge kontrolü teknolojisine de sahip olan ürün %40’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. Sahne içerisinde bulunan karanlık alanlarda bölgesel karartma işlemi uygulayan AOC AG251FZ, akıllı karartma adı verilen bu teknoloji sayesinde anlık güç tüketimini minimize ediyor.

Nisan ayı başından itibaren vitrinlerdeki yerini alacak olan ürünün piyasaya giriş fiyatı ise 449$ olarak açıklandı.

Ürünün teknik detaylarını incelemek gerekirse:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ekran Özellikleri              : 24.5 inç büyüklükte 1920×1080 piksel Full HD

Yenileme Hızı                   : 240Hz

Tepkime Süresi                : 1ms

Bağlantılar                        : 1 x VGA1 x DVI 1 x HDMI 2.01 x DisplayPort 1.24 x USB 3.0Ses çıkışı/girişiMikrofon girişi/çıkışı

Sync Teknolojisi               : Adaptif Sync (FreeSync ile uyumlu)

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA