Ana Sayfa Mobil Android’de Telefon Yönlendirme Nasıl Aktif Edilir ?

Android’de Telefon Yönlendirme Nasıl Aktif Edilir ?

0

Android cihazlar dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya deva ediyor. Tuşlu telefonlar neredeyse yok denilecek kadar az seviyelerde diyebiliriz.

Android cihazların gelişen ve yenilenen güncellemeleri özellikleri ile birlikte kullanıcılar birden azla alanda kolaylıkla kullanabiliyor ve memnuniyetini iletiyor.

Android telefonların özellikle yoğun çalışan kullanıcılarının bir dikkatini çeken özelliği ise telefon yönlendirme seçeneği oluyor.

Android telefon kullanıcıları sık sık telefon yönlendirme özelliği kullanılıyor. Örneğin bir süre telefonumuzu kullanamayacak ve önemli bir telefon bekliyorsak yapabileceğimiz işlemler arasında telefon yönlendirme özelliği bulunuyor.  Ya da birden fazla telefon hattına sahipsek gelen tüm çağrıları tek bir telefonda toplayabilir ve tek cihazdan yönetebiliriz.

Tamda bu noktada Android cihazlarda Telefon yönlendirme özelliğini nasıl aktif hale getirebiliriz aşağıdaki adımları takip ederek öğrenelim…

1)İlk aşama da Telefon uygulamasını açalım.

2) Açılan menüler arasından Ayarlar menüsüne giriş yapalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3) Bizleri karşılayan pencereden ise Genel arama sekmesine tıklayalım.

4) Açılan pencereden Arama yönlendirme menüsüne tıklayalım.

5) Bu alandan numaraları değiştirebilir ve yenisini ekleyebiliriz.

*** Bu alanda biraz detaya girilmesi gerekecektir.  Yönlendirme yapacağımız numarayı girdiğimiz ekranda bizleri Dört farklı seçenek karşılıyor. Bu seçenekler sırası ile:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

* Her zaman yönlendir.

* Meşgul olduğunda yönlendir.

* Yanıtlanmadığında yönlendir.

* Ulaşılmadığında yönlendir.

Yukarıdaki seçenekler farklı numaralar ekleyebiliriz. Bu alanda her zaman yönlendirme seçeneği hariç üç farklı seçenek için üç farklı telefon numarası girebiliriz. Bu alanda önemli olan bizler için en uygun adımı seçerek işlemi tamamlamamız. Yukarıda bahsettiğimiz adımları doğru uyguladığımızda telefon yönlendirmemiz için yeterli olacaktır.

Peki tüm bunlarla birlikte Telefon yönlendirme iptali için ne yapmalıyız? Bu sorumuzun cevabı oldukça basit ve uygulaması oldukça kolay olacaktır.

İşlemler için giriş yaptığımız ekranda belirlediğimiz numaraların üzerine basarak Devre dışı bırak yazısına tıklamamız yeterli olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA