Ana Sayfa Haberler Android’de Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?

Android’de Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?

0

Bu makale, Android akıllı telefonunuzdaki pil sağlığını nasıl kontrol edeceğinizi, ayrıca pilin bozulup bozulmadığını nasıl tespit edeceğinizi ve daha sonra ne yapacağınızı öğretir.

Telefonumun Pil Sağlığını Nasıl Kontrol Edebilirim?

Telefonunuzun pil durumunu kontrol etmek istiyorsanız, kalan pil ömrü ve diğer istatistikler gibi temel bilgileri görmek oldukça basittir. İşte nereye bakılacağı.

1-Android telefonunuzda Ayarlar’a dokunun.

2-Pil’e dokunun.

3-Artık Android telefonunuzda kalan pil ömrünü ve mevcut hızda pil ömrünün ne kadar kalması gerektiğini görüntüleyebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Pil Ömrünü Nasıl Kontrol Edebilirim?

Android’de pil ömrünüzü kapsamlı bir şekilde kontrol etmek için yerleşik bir uygulama bulunmamakla birlikte, telefonunuzun pil ömrü hakkında daha fazla bilgi edinmek için AccuBattery gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanmak mümkündür. İşte nasıl kullanılacağı.

1-AccuBattery’yi Google Play Store’dan indirin.

2-Uygulamayı açın ve mevcut pil ömrünüzü görüntüleyin, ayrıca deşarj bilgilerine ve pilinizin genel olarak ne kadar iyi performans gösterdiğine bakın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3-Uygulamayı birden çok kez kullandıktan sonra pilin ne kadar iyi performans gösterdiğine ilişkin geçmiş kayıtları görüntülemek için Geçmiş’e dokunun.

Samsung’da Pil Sağlığını Kontrol Edebilir misiniz?

Evet. Pil sağlığınızı bir Samsung akıllı telefonda kontrol etmek, diğer Android akıllı telefonları kullanmakla neredeyse aynıdır. İşte yapmanız gerekenler.

1-Ayarlar’a dokunun.

2-Pil’e dokunun.

3-Pil kullanımınızı buradan görüntüleyin.

Android Pilimin Kötü Olduğunu Nasıl Anlarım?

Android telefonunuzun pilinin eskisi kadar dayanmadığını düşünüyorsanız, bu bir sorun olduğunun göstergesi olabilir. İşte bir sorun olup olmadığını nasıl anlayacağınıza kısa bir bakış.

Piliniz bitmeye devam ediyor. Bu bariz bir durum, ancak pilinizin eskiden tüm gün sorunsuz çalıştığını biliyorsanız ve şimdi kendinizi günde birkaç kez şarj etmek zorunda hissediyorsanız, bu neredeyse kesinlikle telefonunuzun pilinin eskisi kadar güçlü olmadığı anlamına gelir.

Şarj tam olarak şarj olmuyor. Telefonunuzu saatlerce şarj ettikten sonra bile hala %100’e ulaşmadığını fark ettiniz mi? Bu, pilinizin artık tam şarj tutamayacağı anlamına gelebilir.

Pil sıcak çalışıyor. Akıllı telefonunuz eskisinden çok daha fazla ısınıyorsa, piliniz aşırı ısınmış ve hasar görmüş olabilir.

Pil şişiyor. Telefonunuzun pili kabuğundan dışarı fırlıyorsa kullanmayı bırakın. Bu tehlikeli olabilir ve kesinlikle pilinizin bozulduğu anlamına gelir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA