Ana Sayfa Destek Android ve Windows’ta FaceTime Nasıl Kullanılır (iOS 15 ile)?

Android ve Windows’ta FaceTime Nasıl Kullanılır (iOS 15 ile)?

0

Hepimiz çok eski zamanlardan beri Apple’dan iMessage ve FaceTime hizmetlerini iOS ve macOS dışındaki platformlarda kullanıma sunmasını istiyoruz. iOS‘un güçlü bir dayanağı olduğu Amerika ve Avrupa pazarlarında, Android ve Windows’ta iMessage/FaceTime için bu talep makul görünüyor.

iOS 15 ile FaceTime kullanıcıları, farklı platformlarda kullanılabilecek ve paylaşılabilecek bir bağlantı oluşturabilir. Bu bağlantıları planlanmış toplantılarda kullanabilir veya Android, Windows kullanarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Lütfen Windows veya Android için özel bir FaceTime uygulaması olmadığını ve bu bağlantıları web tarayıcınızda açmanız gerektiğini unutmayın.

iOS 15 veya iPadOS 15 geliştirici beta çalıştırdığınızdan emin olun. Üçüncü taraf işletim sistemleri için yeni FaceTime desteği yeni sürümlerin bir parçası olduğundan, bu durumda bu bir ön koşuldur.

iPhone’unuzun iOS 15 beta çalıştırdığından emin olduktan sonra FaceTime uygulamasını açın. En üstte, Bağlantı Oluştur adlı yeni bir seçenek göreceksiniz . Üstüne tıkla

Bunu yaptığınızda, iOS paylaşım iletişim kutusu açılır ve size bağlantıyı farklı sohbet uygulamaları aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşma seçeneği sunar. Ayrıca bağlantıyı kopyalayabilir veya postalayabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ad Ekle adlı bir seçenek de vardır . Aramayı adlandırmak için üzerine dokunabilirsiniz. Burada, Windows testinde aramayı FaceTime olarak adlandırdım

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşiniz bittiğinde, bağlantıyı kişinizle Android veya Windows ile paylaşın.

Diğer cihazda, adınızı girip devam etmeniz için bir istem göreceksiniz. Burada, özelliği Windows 10’da Chrome’da test ediyorum. Edge’de de denedim ancak bazı sorunlarla karşılaştım.

Katıldıktan sonra, aramaya katılmanız istenecektir. Sesi kapatmak, videoyu devre dışı bırakmak, tam ekran vb. için farklı seçenekler de görebilirsiniz.

Kişinizin aramaya katılmasına izin vermek için iPhone’unuzda bir bildirim de alırsınız. Bunu onayladıktan sonra, gitmeye hazırsın!

Not: Bu bir beta özellik olduğundan, arama sırasında bazı hatalar fark edebilir veya aramaya katılırken bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Demek, diğer platformlarda facetime böyle kullanılıyordu. Kişisel olarak bunu çok önemli bir güncelleme olarak görüyorum, çünkü artık iletişim ve bilgi iletimi, işletim sistemi engellerinden ve çok daha fazlasından yoksun bir rotaya sahip.

 

 

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA