Ana Sayfa Sosyal Medya Android ve iOS’ta Instagram Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Android ve iOS’ta Instagram Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

0

Instagram, Facebook ve YouTube gibi resmi  medya uygulamalarını virüs salgını nedeniyle kilitlenme anında kurtarıcılar olarak ortaya çıktı.

Instagram, Y kuşağı arasında en popüler uygulamalardan biridir. İnsanlar Instagramı videoları görmek ve ünlüleri takip etmek için kullanıyor. Instagram ayrıca kendilerini kişisel marka olarak geliştirmeye çalışan kişilere de hitap ediyor.

Ancak Instagram‘ın çok zaman harcadığını düşünüyorsanız ve belirsiz bir ara vermek istiyorsanız, bunun bir yolu Instagram hesabını kalıcı olarak devre dışı bırakmak veya tercihinize göre Instagram hesabını geçici olarak kapatmaktır.

Instagram hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakılır

  1. Bir web tarayıcısı aracılığıyla Instagram‘a giriş yapın.

  1. Ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunun.
  2. Profili Düzenle‘ye dokunun

  1. Sayfanın en altına kaydırın ve Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak seçeneğine dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Instagram hesabınızı neden geçici olarak silmek istediğinize dair bir sebep verin ve ardından şifrenizi tekrar girin.
  2. Şimdi, Instagram hesabını geçici olarak kapatmak için Hesabı geçici olarak devre dışı bırak düğmesine dokunun.

Instagram artık verilerinizi silmeden sizi geçici olarak platformdan çıkaracak. Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakırsanız, insanlar sizi aramada veya takipçilerinde ve takiplerinde bulamaz.

Instagram hesabımı devre dışı bırakırsam takipçi kaybeder miyim?

Evet, Instagram‘ı kalıcı olarak devre dışı bırakırsanız yüklenen tüm gönderileri, kayıtlı gönderileri, takipçileri ve takip ettiğiniz kişileri de kaybedersiniz.

Ancak Instagram hesabını geçici olarak silerseniz durum farklıdır. Hesabınız platformdan yalnızca geçici olarak kaldırılacak ve her zaman yeniden erişebileceksiniz.

Instagram hesabını kaç kez devre dışı bırakabilirsiniz?

Instagram hesabınızı haftada bir geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Başka bir deyişle, bu hafta hesabınızı devre dışı bırakırsanız ancak herhangi bir nedenle geri gelirseniz, hafta bitene kadar devre dışı bırakamazsınız.

Instagram hesabını iki kez devre dışı bırakabilir miyim?

Geçici olarak bunu yapıyorsanız, hesabınızı iki kez devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra tekrar devre dışı bırakmak için bir hafta beklemeniz gerekeceğini unutmayın.

Instagram hesabımı 30 gün içinde siler mi?

30 günlük bir sürenin ardından Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecek ve kullanıcı adınız da platformdan kaldırılacaktır.

Belirli bir süreden önce yeniden etkinleştirmenize izin veren diğer birkaç platformun aksine, 30 günlük pencereye rağmen kalıcı olarak hesabı sil seçeneğini belirledikten sonra Instagram hesabınıza erişemezsiniz.

Instagram silinmiş hesapları saklıyor mu?

Instagram, gönderiler ve diğer şeyler dahil olmak üzere silinen hesaplarla ilgili tüm bilgileri kayıt olarak saklar.

Hesap kalıcı olarak silindikten sonra kurtarmanın bir yolu yoktur. Bununla birlikte, silinmiş hesapları kurtarma eğiliminde oldukları için Instagram desteğiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz, ancak bu tamamen davanızı nasıl sunduğunuza bağlıdır.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA