Ana Sayfa Destek Android Telefonlarda İkinci Uygulama Kullanma

Android Telefonlarda İkinci Uygulama Kullanma

1
Android Telefonlarda İkinci Uygulama Kullanma

Bazı Android telefonlarda  “Misafir” modunu özelliğini kullanarak iki WhatsApp, facebook, Messenger hesabını aynı cihazda kullanabiliyordunuz. Ama sürekli genel kullanıcı ve misafir modu arasında yer değiştirmek yorucu oluyor.

Yan uygulamalardan destek alarak da kullanım sağlayabilirsiniz. Yan uygulamaların ücretsiz sürümlerinde reklam olmak da tam sürüm kullanmak için de ücret ödemeniz gerekmekte.

Farklı numaralarınız var veya iki ayrı facebook hesabınız ama tek akıllı telefon kullanıcısınız. Android 7.0 ile gelen süper bir ek uygulaması ile bizleri şaşırttı,  Android telefonlar için gelen yeni bir özellik ile artık misafir modu veya yan uygulamama kullanmanıza gerek kalmadan android sürümü 7.0 olan cihazlarınızda ikinci uygulama kullanabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Android Telefonlarda İkinci Uygulama Kullanma,

Gelelim yüklemeyi ve kullanımı nasıl yapacağımıza,  telefonunuzun versiyonu yukarıdaki resim ile aynı ise beraber aşağıdaki adımları yapalım.

İlk önce WhatsApp için işlem yapalım. Telefonunuzda yüklü olan WhatsApp uygulamanızın üzerine basılı tutunuz, aşağıdaki resimdeki gibi panel açılacaktır. “İkinci Uygulama Yükle” tıklayınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Uyarı verecektir “ikinci WhatsApp uygulaması yüklensin mi?” Şeklinde, “Yükle” tıklayınız.

Yükleme işlemi tamamlandık sonra “ikinci WhatsApp uygulamasının kurulumuna geçebilirsiniz, Sağ alt kösede turuncu içinde zincir olduğunu göreceksiniz. Bu ikinci uygulamayı ayıran özelliktir. İkinci WhatsApp uygulaması ile ilk uygulama arasında fark yoktur.

Onayla ve devam et ile devam edelim,

İkinci WhatsApp uygulamasın da kullanacağınız numarayı yazarak ilerleyelim, sms ile gelen kod ile hesabı aktif hale getiriniz.

Profil bilginizi düzenleyerek ilerleyiniz.

Ve artık “ikinci WhatsApp uygulaması” kullanıma hazır hale gelmiştir.

Aşağıdaki resimde ekranımı ikiye bölme işlemi sağlayarak “Android telefonda ekranı ikiye bölme makalesini link’i tıklayarak okuyabilirsiniz” İki WatsApp uygulamasını resimdeki gibi gözükmekte. Turuncu içindeki zincir ile gösterilmiş ikinci uygulamadır.

Aynı anda iki WhatsApp uygulamasını kullanarak yazışmalarını yapabilirsiniz.

Facebook için işlem yapalım, telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamanızın üzerine basılı tutunuz, aşağıdaki resimdeki gibi panel açılacaktır. “İkinci Uygulama Yükle” tıklayınız.

 

Uyarı verecektir “ikinci Facebook uygulaması yüklensin mi?” Şeklinde, “Yükle” tıklayınız.

 

Messenger’siz olmaz gelelim Messenger için işlem yapmaya, telefonunuzda yüklü olan Messenger uygulamanızın üzerine basılı tutunuz, aşağıdaki resimdeki gibi panel açılacaktır. “İkinci Uygulama Yükle” tıklayınız.

Uyarı verecektir “ikinci Messenger uygulaması yüklensin mi?” Şeklinde, “Yükle” tıklayınız.

 

 

Yükleme ve kurulum işlemlerinizi diğer diğer facebook ve messenger yüklemesi ile aynı şekilde yaparak kullanabilirsiniz.

İlk uygulama ve ikinci uygulama aşağıdaki resimdeki gibi telefonunuzda gözükecektir. Arkın ne yan uygulamaya nede misafir moduna ihtiyacınız olmayacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.