Ana Sayfa İnceleme Android M Ön inceleme

Android M Ön inceleme

0

Google ın ve ortaklarının geliştirdiği Android işletim sisteminin son sürümü tanıtıldı. Ön tanıtımı yapılan “Android M” in kullanıcıları şaşırtacak bir çok özelliği bulunuyor.

Google ise bundan önceki işletim sistemlerinde bulunan hataları giderdiğini en büyük iddaası olarak sunuyor. Aynı zamanda tüm zamanların en stabil işletim sistemini geliştirdiğini iddaa ediyor.

Şimdilik açıklanan bilgiler doğrultusunda şaşırtıcı yeniliklerden biri olarak Google Play Store üzerinden uygulama satın alınırken, kullanıcıların parmak izlerini de kullanabilecek olması olarak gözüküyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

android-m2

Android M işletim sistemi aynı zamanda günlük alışverişlerinizde NFC destekli telefonlarınızı temassız pos özelliğine sahip mağazalarda kredi kartları yerine kullanılabilecek bir teknolojiyle donatılmış.

Pil sorununa da çözüm bulduğunu iddaa eden google, kullanılmayan uygulamaların Andoid M işletim sisteminde kendini kapatarak pil tüketimi konusunda tasarruf sağlayacağını bu yöntem ile pil ömrünün %40 uzayacağını söylüyor. Android M aynı zamanda ilerleyen yıllarda şarj kablolarının iki tarafınında aynı USB uç olacağı ve bu şekilde şarj süresininde 3 kat kısaltacağı iddaa edilen USB Type-C desteğine de uyumlu olarak geliştiriliyor.

android-m1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Uygulamaların erişilebilirlik ayarları da daha stabil hale getirilmiş. Artık uygulamaya hangi izinlerin verilip verilmeyeceğini tek tek seçebiliyorsunuz. Bu konuda IOS işletim sisteminde ki gibi olmuş diyebiliriz.

Android M henüz tamamlanmış durumda değil. Ancak 2015 in yaz sonuna doğru yayımlanacağı tahmin ediliyor. Yayınlandıktan sonra büyük bir ihtimalle bir şekerleme ismi ile tanıtılacak. “Android Milkshake” ismi kulislerde konuşuluyor.

Android M in yenilikleri asla bunlarla sınırlı kalmayacaktır ancak şimdiye kadar açıklanan bilgiler bu şekilde. Android M bunlar dışından neler getirecek bilinmez ama oldukça iddaalı bir işletim sistemi olacağı kesin.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA