Ana Sayfa Mobil Android İşletim Sisteminde Gmail Uygulama İzinleri Nasıl Yönetilir?

Android İşletim Sisteminde Gmail Uygulama İzinleri Nasıl Yönetilir?

0

Akıllı cihazlar dünyasında en yüksek kullanım oranına sahip Android işletim sisteminde, Gmail uygulamasında izin yönetimleri nasıl yapılır, sizler için derledik.

  • Cihazımızın Ayarlar bölümüne girerek işlemlerimize başlıyoruz.

  • Daha sonra Ayarlar bölümünde bulunan Genel sekmesini tuşluyoruz ve Genel sekmesinde bulunan Uygulamalar menüsüne giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Uygulamalar menüsünde, cihazımızda yüklü olan aplikasyonlar alfabetik olarak sıralanacaktır. Liste içerisinde Gmail uygulamasını buluyoruz ve tuşluyoruz.

  • Gmail uygulaması ayarlarına girdiğimizde karşımıza İzinler bölümü çıkacaktır. Gerekli uygulama izin ayarlarını düzenlemek adına İzinler bölümüne giriyoruz.

  • Daha sonra İzinler bölümünde bulunan seçenekler arasından Gmail uygulamasının, telefonumuzda erişebileceği alanları aktif konuma getiriyoruz.

  • Tüm bu düzenlemelerin ardından Gmail uygulamasında yaşadığımız birçok sorun düzelecektir. Örneğin yeni bir ileti göndermek istediğimizde alıcı kişiler, Gmail tarafından bize önerilmiyorsa bu durum, uygulama izin ayarlarından Kişiler ayarının pasif konumda olmasından kaynaklanıyor olabilir. Gmail uygulama izin ayarları bölümünden Kişiler‘i aktif konuma getirerek sorunu giderebiliyoruz.

 

Sorunu örneklendirmek gerekirse;

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Gmail uygulama izinlerinden, Kişiler bölümü pasif konumdayken yeni bir ileti göndermek istediğinizde, alıcı kısmını girdiğinizde, cihazınız alıcıyı otomatik olarak tahmin etmeyecektir.

Ancak Gmail uygulama izinlerinden, Kişiler ayarını aktif konuma getirdiğinizde, alıcı kısmı, kişi bilgileriniz doğrultusunda önceden tahmin edilerek sizlere önerilecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA