Ana Sayfa Haberler Android de Test Bölümüne Girmek İçin Gizli Kod

Android de Test Bölümüne Girmek İçin Gizli Kod

0

Günümüz telefon kullanıcılarının hemen hemen hepsi akıllı telefona sahipler. Tablet kullanıcılarını da bu sayıya eklersek akıllı ürün pazarının ne kadar genişlediğini daha iyi anlayabiliriz. Bu ürünlerde temel olarak üç farklı işletim sistemi kullanılıyor. (iOS,Android,Windows)

Bu işletim sistemleri içerisinde en yaygın olanı hiç şüphesiz Android işletim sistemi. Bunun sebebi birden fazla markanın bir çok ürün grubunda bu sistemi tercih ediyor olması. Kullandığınız veya almaya düşündüğüz android bir cihazı incelerken oldukça işinize yarayacak olan ‘testing’ bölümüne nasıl giribileceğinizi sizler için derledik. (Not: Bu kodlar telefonuzun markası ve modeline,android sürümünüze ve gsm operatörünüze göre değişiklik gösterebilir)

android

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Android ‘testing’ bölümüne girebilmek için aşağıda ki kodu telefonunuzu numelik tuşlarıyla girmeniz gerekiyor. Kod u yazmak dışında herhangi bir tuşa basmanıza gerek bulunmuyor.

android1

Bu kodu tuşladığınızda android test menüsüne girebiliyorsunuz. Telefonunuzun veya almayı düşündüğünüz bir telefonunun bir çok özelliğini bu menüden test edebilirsiniz. Bu testleri yaparken sonuçlarından emin olmadığınız değişiklikleri yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

android2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

“Phone information” bölümünde telefonunuzun imei numarasını,bağlı olduğunuz operatörünüzü görebilirsiniz.

android3

“Battery information” bölümünde ise pilinizde kullanılan voltaj teknolojisini,doluluk oranını ve sıcaklığını görebiliyorsunuz.

android4

“Usage Statistic” bölümünden ise hangi uygulamayı ne kadar kullandığınızı görebiliyorsunuz.

android5

“Wi-Fi information” bölümünde ise  kablosuz bağlantı ayarlarını görebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

android6

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA