Ana Sayfa Haberler Android Cihazlarda Şebeke Problemi Çözümü

Android Cihazlarda Şebeke Problemi Çözümü

5

Evinizde işyerinizde ya da çokça zaman geçirdiğiniz herhangi bir yerde telefonunuz ile ilgili çekim problemi yaşıyor iseniz bu yazıyı okumanızı öneririz.

Bilindiği gibi 2009 yılında 3G teknolojisi hayatımıza girdi. Cihazlarımız 3G ve 2G baz istasyonları arasında zaman zaman geçiş yaparak bizlere kaliteli bir haberleşme deneyimi sunuyorlar.

Eğer çekim problemi ya da konuşmalarınızda kesinti yaşadığınız yer tam 3G ve 2G baz istasyonlarına eşit mesafede ise ya da tam ortasında bir konumda kalıyorsa, telefonunuz bir 2G’ye bir 3G’ye bağlanacaktır. Bu geçişler esnasında hem konuşmada kesintiler olur hem de şarjınız daha çabuk biter.

Sadece 3G ile 2G ortasında kalması değil, 3G ile 3G ya da 2G ile 2G de benzer durum söz konusu olabilir.

Bu sebeple eğer çekim, konuşmada kesinti ve şarj problemi yaşıyor iseniz aşağıdaki adımları uygulamadan önce cihazınızı servise göndermeyiniz.

  • Aşağıda görüldüğü gibi Ayarlar >> Diğer.. seçeneklerine dokunalım.

andcekmiyor1

  • Mobil Ağlar seçeneğine dokunalım.

andcekmiyor2

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Tercih edilen ağ türü 3G görünüyor, dokunalım.

andcekmiyor3

  • Karşımıza 3 seçenek geliyor. Normalde en sağlıklısı 2G/3G seçili olması durumudur.
  • Fakat yukarıda anlattığımız örneklerdeki gibi; 2G ve 3G baz istasyonuna eşit mesafede iseniz ve ikisi arasında sürekli geçiş oluyorsa, Sadece 3G yi ya da sadece 2G yi seçerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

andcekmiyor4

  • Bu adımları uygulamanıza rağmen şebeke sorunu yaşamaya devam ediyorsanız sim kartınızı farklı bir telefonda denemenizi öneririz. Farklı bir telefonda kendi sim kartınızı denediğinizde herhangi bir sorun yaşanmıyorsa, haliyle telefonunuz ile ilgili bir sorun olma ihtimali yükselecektir.

 

Not:Bu yazıda kullanılan cihaz Asus Zenfone serisidir. Diğer marka Android cihazlarda menü adımları farklılık gösterebilir. Fakat işlem mantığı aynıdır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

5 YORUMLAR

  1. Gerçekten işime yaradı çok tesekkur ederim. Sorunum çözüldü 3G-4G muhabbetlerini yapınca. Kolay gelsin iyi çalışmalar

  2. Allah razı olsun. İnsanlar bu bilgiyi bilmediği için boş yere servislerle uğraşıyor ve çözüm bulamıyorlar.

  3. galaxy e7 sebeke sorubu yanlız wcdma 3g ye aldığımzaman komple hat gidiyor ve 4g de ınternet hep E çekiyor garantisi doldu servise yaptırsam ne kadar masraf çıkar bi bilgisi olan varmı ????????

Comments are closed.