Ana Sayfa Rehber Android APK Nedir ve Dosyalarının Yüklenmesine Nasıl İzin Verilir?

Android APK Nedir ve Dosyalarının Yüklenmesine Nasıl İzin Verilir?

0

APK dosyası, yazılımları (genelde oyunlar ya da uygulamalar) Android işletim sisteminde dağıtmanızı ve kurmanızı sağlayan bir dosya uzantısıdır. APK uzantılı dosyaları (programları), Google Play Store gibi platformlara ihtiyaç duymaksızın, herhangi bir siteden indirebilir ve kurabilirsiniz.

Bu konu ile ilgili biz de sizler için dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android işletim sisteminin %16’lık kullanım oranına sahip Android Marshmallow sürümünü kullanan LG G4’de, Google Play Store üzerinde henüz yayınlanmamış uygulamaları “.apk” olarak yüklemek için gerekli izinleri nasıl vereceğiniz konusunu ele aldık.

İşlemlerimize telefonumuzun Ayarlar menüsüne girerek başlıyoruz.

apk yükleme izni 1

Ayarlar menüne girdikten sonra Genel sekmesine geçiyoruz. Daha sonra Genel sekmesindeki menüyü biraz aşağı doğru kaydırarak Güvenlik menüsüne giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

apk yükleme izni 2

Güvenlik bölümünde ise ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ seçeneğini aktif konuma getiriyoruz. Bu işlemlerinden ardından telefonunuza Google Play Store üzerinde henüz yayınlanmamış bir uygulamanın “.apk” dosyasını indirdiğinizde telefonunuza yükleyebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

apk yükleme izni 3

Ancak “.apk” uzantılı dosyaları yüklerken yazılımı temin ettiğiniz kaynağın güvenirliğini sorgulamanız yararınıza olacaktır. Google Play Store üzerinde henüz yayımlanmamış bir uygulamanın size ve telefonunuza verebileceği herhangi bir olası zarar tamamen sizlerin sorumluluğunda olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA