Ana Sayfa Haberler Android 9.0 P Hakkındaki İlk Bilgiler!

Android 9.0 P Hakkındaki İlk Bilgiler!

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Merhaba arkadaşlar!

Bu makelemizde, Android işletim sistemi kullanıcılarının merakla beklediği Android 9.0 P sürümü ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

 

Android P sürümünde, beklenen iyileştirmeler arasında ilk olarak işletim sisteminin casus yazılımlarına karşı güvenliğinin daha da artırılmış olması bekleniyor. Android P için yapılan kod başvurularında, işletim sistemi, boşta bulunan uygulamaların, kullanıcılardan habersiz şekilde kameraya erişimini engelleyecek. Android P geliştiricileri bunu henüz duyurmasa da, açıklamış olduğumuz bu yeniliklerin resmi olarak doğrulanması biraz zaman alabilir.

 

Android P Özel Ekran Modu

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Android 9.0 P Hakkındaki İlk Bilgiler!

En son teknoloji ile çıkan akıllı telefonların çoğunluğu kullanıcılarının karşısına OLED ekranlar ile geliyor. LCD ekranlardan farklı yapıda olan OLED ekranlarda pil tasarrufu da sağlayacak olan bu özellik, Google‘ın Android Open Source Project (AOSP) sorumluları tarafından da kabul edilmiş durumda. OLED ekran kullanımında her piksel tek tek kontrol edilebiliyor ve pil ömrü harcanmadan, koyu bir ekran elde edilebiliyor. Bu yüzden de kullanıcılar, akıllı telefonları için Siyah (Dark) temalar istiyor.

 

Alınan bilgilere göre, ANDROİD P sürümünde Karanlık Mod özelliği de bulunacak. Bu özellik sayesinde sistem renkleri, kullanıcılarının gözünü yormayacak şekilde değiştirilmiş olacak.

 

 

Yeni Android Sürümünün İsmi Ne Olacak?

Yeni sürümün gelmesiyle birlikte Android P’nin isminin ne olacağı da merak konusu olmaya başladı. Google ve ortakları, Android isimlerini genellikle şeker ve tatlılardan oluşturmakta. Android P’nin de isminin şeker veya tatlı ismi olma ihtimali oldukça yüksek.

 

Android P için şimdiden tahmin edilen isimlerin listesi ise şu şekilde sıralanıyor:

 

  • Android Pankek

Android Profiterol

  • Android Popsicle

 

  • Andorid Pastille

  • Android Pound Cake

  • Android Petit Fours

 

  • Android Peanut Butter

  • Android Puffy Pastry

Tahmin edilen isim listesi bu şekilde sıralanıyor. Google ve ortakları, 2018’de Android 9.0 P’nin tanıtımını gerçekleştirip, kullanıcılarının hizmetine sunacak. Android 9.0 P’nin hangi tatlı veya şeker ismini alacağı Ağustos ayında belli olacak.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA