Ana Sayfa Mobil Amazfit T-Rex Pro İncelemesi

Amazfit T-Rex Pro İncelemesi

0

Yakın zamanda firma ismini Zepp olarak ismini değiştirecek olan Huami  bir süre önce geliştirdiği yeni dayanıklı akıllı saatini duyurdu. Amazfit T-Rex Pro cihaz tasarım detayları ve donanım kalitesi ile kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği bir modem oldu. İncelememizde  donanım , tasarım ve teknik özellikleri yer alacak.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz son 5 yıl içerisinde bir çok marka , bunlara büyük akıllı telefon üreticileri de dahil olmak üzere kendi akıllı saatleri piyasaya sundular , aralarında çok beğenilen modellerin olması yanı sıra beğenilmeyen henüz proje aşamasında dahi iptal edilen modeller oldu . Yine de bu markalar arasında belirttiğim gibi Apple , Samsung , Huawei gibi pazarda en üst sıralarda yer alan , piyasayı domine eden oyuncular varlığını sürdürmeye devam etti , tahminimce Amazfit T-Rex Pro marka başarısı ile bu oyuncular arasında yakın zamanda yer alacak.

Amazfit-T-Rex-Pro-1160x680.png (1160×680)TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran
360×360 AMOLED Ekran
1.3 inç
Corning Gorilla Glass 3
Always On Ekran

Genel Özellikler
Suya dayanıklılık
Toza dayanıklılık
Titreşim

Bağlantılar
Bluetooth 5.0
GPS / KONUM

Pil
390 mAh Li-Polymer
Manyetik Sarj
40 Saat kullanım

YAZILIMSAL ÖZELLİKLER

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Giyilebilir akıllı cihazların neredeyse tümünde gördüğümüz gibi T-Rex Pro’yu da kurup kişiselleştirileceğimiz bir telefon yardımcısı uygulaması ile beraber kullanılabiliyor.

Bunun işlem için geliştirilen Zepp uygulaması hem Android hem iOS işletim sistemli cihazlar tarafından destekleniyor.

Arabirim

T-Rex Pro çoğu akıllı saatte bulunan bir dokunmatik ekrana sahip ve dört adet fiziksel tuşu bulunuyor. Bu dört tuştan herhangi birine basmak saati aktif hale getirmeye yetiyor. Dokunmatik ekranın kullanılamayacağı anlarda fiziksel tuşlar imdadımıza yetişiyor.

Kullanıcı ara yüzünde de bir önce ki model olan saate oranla ufak tefek geliştirmeler olduğunu belirtmeliyiz..

Ana ekranın aşağı kaydırılmasıyla bir panel bizleri karşılıyor , bu panelde saat parlaklığını , bildirimleri , rahatsız etme modunu , ekran kilidi gibi işlemleri kolaylıkla yapabiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Amazfit-T-Rex-Pro-sports-modes.jpg (1920×1080)TASARIM DETAYLARI

Saat kullanıcılara 3 adet renk seçeneği ile sunuluyor , bu 3 adet renkte de firmanın kırmızı renk dokunuşları yer alıyor , ayrıca cihaz renk seçenekleri koyu tonlara yakın olduğu için her ortamda cihazı kullanmak her kıyafet ile kombinlemek mümkün.

Saatin dış kasa yapısı plastik ve metal bir kaplamaya sahip. Ayrıca belirttiğimiz gibi 4 adet fiziksel tuşta bu kasa üzerinde yer almakta bu fiziksel tuşlar bir çok açıdan saati kullanırken bizlere çeşitli avantajlar sağlıyor , ayrıca geçmişte de fiziksel tuşları bulunan saatler kullanmayı seven biri olarak örneğin Casio G-Shock gibi modellerde de bulunan fiziksel tuşlar kol saatlerine ayrıca tasarım detayları olarak güzellik katıyor.

T-Rex Pro genel kullanım şekli olarak fiziksel dayanıklılığı baz alan bir model , gerekli sertifikaları da bunu ön plana çıkarıyor , bu durumda saati fiziksel baskı hissedileceği çoğu ortamda (su sporları , dağcılık , kamp , askeri ortam) gibi ortamlarda güvenle kullanmanızı sağlıyor.

156623-fitness-trackers-review-amazfit-t-rex-pro-review-image17-9g7xerjoyf.jpg (970×647)

EKRAN KALİTESİ

Ekran kısmında AMOLED bir panel kullanılması + bir avantaj sayılabilir , fakat ürünün ekran çözünürlüğü bir çok markanın ürünlerine bakıldığında bir tık düşük diyebilirim. Fakat bu sizi satın alma konusunda yanılmatsın , genel değerlendirme itibariyle son derece yeterli bir cihaz.

PİL ÖMRÜ

Ürün yapılan testlere göre tam doluluk oranıyla 3-4 günü rahatlıkla çıkarıyor , bu da bir akıllı saat kullanıcısı için gayet yeterli bir süre diyebilirim.

GENEL DEĞERLENDİRME

Ürün tasarım detayları ve donanım özellikleriyle satın alınabilecek bir ürün diyebilirim fiyat konusunda bir çok seçkin teknoloji marketlerinde 1500-1700 TL fiyat aralığına sahip , bu fiyat etiketi sunduğu özelliklere göre bir tık yüksek diyebilirim , sebebi ise benzeri markaların yazılım ve tasarım bakımından genel olarak aynı detayları barındırması. Fakat alma niyetiniz var ise bir süre bekleyip indirime girmesi ardından satın almanızı tavsiye ederim.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA